fot. Łukasz Szeląg

O. Jędrzejczak: Chcemy pokazać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia

Chcemy pokazać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia. Każde dziecko biorące udział w Otylia Swim Tour otrzymuje koszulkę, na której jest napisane, że może zostać mistrzem. Hasłem przewodnim naszej fundacji jest bowiem: „Zostań Mistrzem Życia” – mówi Otylia Jędrzejczak. Fundacja najlepszej polskiej pływaczki w historii zorganizowała w sobotę w Hrubieszowie na Lubelszczyźnie warsztaty pływackie.


W zajęciach zorganizowanych na nowej pływalni „Fala” oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 udział wzięło ponad sto młodych adeptów pływania z Hrubieszowa i okolic. Dzieci ćwiczyły na pływalni i w sali gimnastycznej pod okiem wykwalifikowanych trenerów, m.in. Roberta Białeckiego – byłego trenera Otylii Jędrzejczak – a także Pawła Korzeniowskiego, Sławomira Pliszki, czyli byłego trenera m.in. Pauliny Barzyckiej, czy Roberta Wilka, trenera współprowadzącego obecnie najlepszą polską pływaczkę – Katarzynę Wasick.

– Dzielimy dzieci na dwie grupy, zawsze młodsze zaczynają na pływalni, ponieważ zajęcia na basenie są bardziej wymagające wysiłkowo, niż zajęcia w sali. Jest dużo fajnej młodzieży i bardzo nas cieszy, że możemy dzisiaj spędzić ten dzień z dzieciakami w Hrubieszowie. Cieszy nas młodzież, która chce trenować sport, bo w dobie internetu, który zabiera ogromną część uwagi, jest to ogromna wartość. Zapraszamy do pływania – mówi Szymon Kujat, były pływak, a dziś trener współpracujący z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

fot. Łukasz Szeląg

Najlepsza polska pływaczka w historii zaznacza, że bez względu na dzień organizacji Otylia Swim Tour wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

– Chcemy pokazać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia. Każde dziecko biorące udział w Otylia Swim Tour otrzymuje koszulkę, na której jest napisane, że może zostać mistrzem. Hasłem przewodnim naszej fundacji jest bowiem: „Zostań Mistrzem Życia”. Cieszę się, że miasto Hrubieszów zaprosiło nas do współpracy. Na pewno są miasta w Polsce, które mogą pozazdrościć tak świetnej pływalni. Kolejny raz jesteśmy w nowej miejscowości i zachęcamy do pływania nową młodzież – mówi Otylia Jędrzejczak.

Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały atrakcyjne pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave i EPRO.

fot. Łukasz Szeląg

W Otylia Swim Tour biorą udział nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, którzy uczestniczą w zajęciach z psychologiem i dietetykiem.

– Tematyka dietetyki sportowej jest bardzo młodą dziedziną. Badania na świecie prowadzone są może od dwudziestu lat, co w nauce jest absolutną nowością. Z roku na rok pojawiają się nowe informacje w zakresie zasad żywienia, metod czy diet. Ze spotkania na spotkanie w trakcie Otylia Swim Tour pojawiają się nowości, które staram się przekazywać rodzicom. Zachęcam też do śledzenia informacji, bo warto sobie wszystko odświeżać. Rodzice często zadają pytania i nie są to tylko pytania ogólne. Wiedza o dietetyce jest coraz bardziej powszechna, więc rodzice pytają czasem o szczegóły związane z żywieniem w sporcie – mówi Natalia Główka, zajmująca się dietetyką sportową.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego czwarta tegoroczna odsłona odbyła się także dzięki wsparciu miasta Hrubieszów oraz Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

fot. Łukasz Szeląg

Fundacja Otylii Jędrzejczak

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl