Chorzów. W sobotę rusza czwarta edycja projektu Otylia Swim Tour

To będzie wielkie święto pływania na Śląsku! W sobotę w Chorzowie rozpocznie się czwarta edycja projektu Otylia Swim Tour, w czasie którego Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, zachęca dzieci do uprawiania sportu.


Impreza odbędzie się w kompleksie sportowym „Hajduki” w Chorzowie Batorym (ul. Graniczna 92). Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.00, a oficjalne otwarcie OST w Chorzowie nastąpi godzinę później.

– Otylia Swim Tour to całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania, ale także zajęcia dla rodziców i trenerów. Oczywiście większość czasu spędzamy aktywnie, w wodzie i w sali gimnastycznej, ale nie tylko. Zaplanowane są wykłady, m.in. dietetyka sportowego i psychologa. Działamy kompleksowo, bo zależy nam, żeby przekazać całą potrzebną wiedzę, tak dzieciakom, jak i ich opiekunom – mówi Otylia Jędrzejczak.

W zajęciach udział mogą wziąć uczestnicy, którzy wcześniej zarejestrowali się na stronie internetowej otyliaswimtour.pl. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 14 lat oraz do ich opiekunów i trenerów.

Na uczestników czeka cała masa atrakcji i prezentów, przygotowanych przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak. Jedną z nich będzie strefa zdrowia Marwitt z leżakami i pysznymi sokami. Dzieci dostaną również lunch, bo dzień będzie fascynujący, ale i pracowity – zajęcia rozpoczną się przed godziną 10.00, a zakończą około 18.00 wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników w sali gimnastycznej.

– Hasło, które pojawia się przy okazji naszych imprez to „Zostań Mistrzem Życia”. O to walczymy, żeby dzieci zrozumiały, jak ważne w życiu są cechy, które można nabyć tylko uprawiając sport – dodaje Otylia Jędrzejczak.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po Chorzowie Otylia Jędrzejczak i jej sztab, który tworzą wybitni trenerzy i medaliści imprez międzynarodowych i krajowych, a także świetni trenerzy przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuci, spotkają się z młodym adeptami pływania w Nowym Sączu (29 września), Nowym Targu (7 października), Łodzi (21 października), Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/RIRM

drukuj