fot. Łukasz Szeląg

Ruszyła kolejna edycja akcji „Otylia Swim Tour”

Wystartowała tegoroczna edycja akcji „Otylia Swim Tour”. W Zgierzu koło Łodzi ponad 130 dzieci ćwiczyło w sobotę pod okiem wykwalifikowanych trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. „Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, co pokazuje, iż przez osiem lat wykonaliśmy kawał dobrej pracy” – mówi Otylia Jędrzejczak.


„Otylia Swim Tour” to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów, a każdorazowo odbywają się warsztaty z psychologiem i dietetykiem. Uczestnicy otrzymali także pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. firmy AquaWave i City Motors Gdańsk.

– Jestem szczęśliwa, ponieważ kalendarz „Otylia Swim Tour” w roku 2022 obejmuje w większości nowe miasta. Hasło przewodnie Fundacji to: „Zostań mistrzem życia”. Każdy poprzez aktywność fizyczną może kształtować swój charakter, wytrwałość i dążenie do celu. Są z nami wybitni sportowcy i trenerzy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ja jestem już wolnym elektronem naszej Fundacji, jestem jej twarzą i zawsze będę wspierała oraz uczestniczyła w jej projektach. Fundacja opiera się jednak na tych wspaniałych ludziach. Cieszę się, że miasto Zgierz nam zaufało, że zaufało nam po raz kolejny Ministerstwo Sportu i Turystyki, dzięki czemu możemy ponownie realizować projekt – zaznacza Otylia Jędrzejczyk.

fot. Łukasz Szeląg

Wśród trenerów prowadzących sobotnie zajęcia w Łodzi była wybitna niegdyś polska pływaczka, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata nie ukrywa, że bardzo chętnie bierze udział w zajęciach organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

– Tym większą mam dzisiaj przyjemność, bo przecież jestem ze środowiska łódzkiego. Dzieciaki zawsze podchodzą do tych zajęć z uśmiechem, a wychodzą chyba z jeszcze większym. To naprawdę świetna dawka wiedzy, bodźców i energii do dalszego działania. Uśmiech sam pojawia się na twarzy, kiedy widzimy dzieciaki, które są też tak zafascynowane pływaniem, jak my – mówi Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

fot. Łukasz Szeląg

Uczestnicy zajęć ćwiczyli nie tylko w wodzie z trenerami pływania, ale również w hali sportowej pod okiem wykwalifikowanych trenerów przygotowania fizycznego.

– W hali prowadzimy przede wszystkim treningi funkcjonalne, czyli pracujemy nad motoryką dzieci. Krótko mówiąc, usprawniamy je, żeby jeszcze lepiej pływały w wodzie. Oprócz tego, że pływak musi umieć pływać, to musi być silny, gibki i mieć dobrą kondycję. Widać, że dzieciaki, które pracują nad tym wszystkim, osiągają jeszcze lepsze wyniki – wskazuje Klaudia Koźbiał, znana krakowska trenerka personalna.

Zgierz po raz pierwszy gościł zajęcia „Otylia Swim Tour”, ale nie były to pierwsze zajęcia sportowe prowadzone w tym mieście dla młodzieży przez wybitnych sportowców.

– Prezydent miasta robi wszystko, żeby nasza młodzież mogła doznawać wielu doświadczeń w różnych dziedzinach sportu. Cieszę się, że dziś przyjechała do nas Otylia Jędrzejczak ze swoją Fundacją, bo to marka sama w sobie. Będziemy szli dalej. Chcemy ściągać kolejne tego typu imprezy do Zgierza, tym bardziej, że mamy już w tej chwili zaplecze sportowe, z którego warto korzystać – mówi zastępca prezydenta Zgierza Bohdan Bończak.

– Pływanie bardzo rozwija sprawność fizyczną, więc jest to bardzo cenne. Być może tutaj są przyszli następcy mistrzyni, którzy dzięki Otylii Jędrzejczak dzisiaj zainspirują się pływaniem. Bardzo dziękuję pani Otylii za tę inicjatywę – dodaje Marek Matuszewski, poseł na Sejm ze Zgierza, członek sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Projekt „Otylia Swim Tour” finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami sobotnich zajęć dla młodych adeptów pływania były miasto Zgierz i MOSiR Zgierz.

fot. Łukasz Szeląg

Fundacja Otylii Jędrzejczak

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl