WTA Miami. Iga Świątek wygrała trzeci turniej z rzędu!

Iga Świątek w finale turnieju WTA w Miami pokonała Japonkę Naomi Osakę (6:4, 6:0). Polka jako czwarta tenisistka w historii dołączyła więc do Sunshine Double Club, czyli do grona zawodniczek, które zwyciężały w jednym sezonie w rozgrywanych po sobie turniejach w Indian Wells i Miami.

Tenisistka z Raszyna po raz szósty w karierze sięgnęła po wygraną w zawodowej karierze. Jej największym sukcesem pozostaje wielkoszlemowy tytuł z Paryża z 2020 roku. Natomiast w cyklu WTA w 2021 roku święciła triumfy w Adelajdzie i Rzymie, a w obecnym sezonie sięgała po trofeum w Dausze, Indian Wells i w Miami. Oznacza to, że Iga Świątek jest pierwszą tenisistką w historii, która na początku roku wygrała pierwsze trzy zawody WTA rangi 1000.

Polka zdominowała ostatnie tygodnie w światowym tenisie. Finał z Miami był jej siedemnastą wygraną z rzędu, co oznacza, że jest ona niepokonana od połowy lutego. Dzięki triumfowi raszynianka dołączyła do Sunshine Double Club, czyli do grona zawodniczek, które zwyciężyły w jednym sezonie w rozgrywanych po sobie turniejach w Indian Wells i Miami. Wcześniej dokonały tego jedynie Niemka Steffi Graf (w latach 1994 i 1996), Belgijka Kim Clijsters (2005) oraz Białorusinka Wiktoria Azarenka (w 2016 roku). Świątek jest najmłodszą, której się udała ta sztuka. Dzięki świetnej dyspozycji oraz wycofaniu się Australijki Ashleigh Barty, Polka stanie na czele rankingu najlepszych tenisistek.

Wydawało się, że finał w Miami będzie bardzo zacięty. Naprzeciwko Igi Świątek stanęła bowiem Naomi Osaka, była liderka światowego rankingu. Japonka w starciu z tenisistką z Raszyna nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia, mimo że to ona na początku meczu objęła prowadzenie. Z czasem Iga Świątek zdołała przełamać swoją rywalkę i doprowadzić do wygranej (6:4).

Druga odsłona była popisem Polki, która błyskawicznie zwyciężała gem za gemem. Osaka nie miała ani jednej okazji na przełamanie. Po godzinie i 19 minutach ostatecznie więc to raszynianka mogła cieszyć się z triumfu.

W Miami Iga Świątek nie straciła nawet seta. Za zwycięstwo na Florydzie otrzymała 1,23 mln dolarów premii.