fot. PAP/Leszek Szymański

IO w Tokio 2020. Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

Hubert Hurkacz pewnie awansował do drugiej rundy turnieju olimpijskiego w Tokio. Wrocławianin pokonał Australijczyka Luke’a Saville’a (6:2, 6:4) i tym samym stał się pierwszym w historii polskim tenisistą, który ma na koncie zwycięstwo w grze pojedynczej na olimpiadzie. Jego kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk Liam Broady.


Początkowo Huber Hurkacz miał zmierzyć się z Martonem Fucsovicsem, który jest w rankingu ATP na 38. Do tej pory Polak walczył się z nim dwukrotnie i przegrał oba spotkania. Węgier wycofał się jednak z turnieju z powodu problemów zdrowotnych. Dzięki temu na drodze wrocławianina stanął 27-letni deblista z Australii Luke Saville, znajdujący się na 417. miejscu w rankingu ATP.

Hubert Hurkacz poradził sobie z rywalem bez większych problemów. Świadczy o tym chociażby czas trwania meczu. Australijczyk musiał pogodzić się z porażką już po 62. minutach gry.

Pierwszy set zaczął się dość ciekawie. W pewnym momencie było 2:2, jednak od tego czasu wrocławianin wygrał wszystkie gemy. W drugiej częściej Saville doprowadził do stanu 3:3. Później jednak Hurkacz „przełamał” przeciwnika i ostatecznie wygrał 6:4.

Kolejnym rywalem polskiego tenisisty będzie Brytyjczyk Liam Broady, który w rankingu ATP jest 142.

***

IO w Tokio 2020, 1. runda gry pojedynczej mężczyzn:
Hubert Hurkacz (Polska, 7) – Luke Saville (Australia, 417) 6:2, 6:4

Sport.RIRM

drukuj