IO w Tokio 2020. Iga Świątek i Łukasz Kubot w ćwierćfinale tenisowego miksta

Duet Iga Świątek – Łukasz Kubot awansował do 1/4 finału w tenisowej rywalizacji mikstów podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polska para wyeliminowała w pierwszej rundzie gry mieszanej Francuzów Fionę Ferro i Pierre-Hugues Herberta 6:3, 7:6.

Pierwotnie polscy tenisiści mieli mierzyć się z hiszpańskim duetem Paula Badosa – Pablo Carreno, jednak z powodu udaru słonecznego, którego Badosa nabawiła się podczas rywalizacji w singlu, nastąpiła zmiana przeciwników. Parę z Półwyspu Iberyjskiego zastąpili Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert.

Pierwsze przełamanie nastąpiło w piątym gemie pierwszego seta. Wówczas Świątek i Kubot wyszli na prowadzenie 3:2. Francuzi stracili własny serwis w dziewiątym gemie, co oznaczało, że biało-czerwoni mogli cieszyć się z wygranej w pierwszej odsłonie 6:3.

Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg. Polska para wyszła na prowadzenie 4:3, a w kolejnym gemie przełamała swoich rywali. Świątek i Kubot byli o punkt od wygrania seta i całego spotkania, jednak w kolejnym gemie przegrali własny serwis. Francuski mikst doprowadził do wyrównania i o losach tej partii musiał zdecydować tie-break. W nim Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert aż trzykrotni zostali przełamani. Biało-czerwoni zwyciężyli w tym secie 7:6, a w całym meczu – 2:0.

Ćwierćfinałowymi rywalami polskiego miksta będą Jelena Wiesnina i Asłan Karacew, reprezentujący Rosyjski Komitet Olimpijski.

***

IO w Tokio 2020, I runda gry mieszanej:

Iga Świątek (Polska) / Łukasz Kubot (Polska) – Fiona Ferro (Francja, Alt) / Pierre-Hugues Herbert (Francja, Alt) 6:3, 7:6(3)