WTA Finals. Hiszpanka Garbine Muguruza mistrzynią!

Garbine Muguruza zwyciężyła w turnieju WTA Finals w Guadalajarze. To pierwsza Hiszpanka, która zwyciężyła w zawodach tej rangi. W finale pokonała Estonkę Anett Kontaveit (6:3, 7:5).

Hiszpańska tenisistka rozpoczęła WTA Finals od minimalnej porażki z Katariną Pliskovą 6:4, 2:6, 6:7 (6-8). Spotkanie z Barborą Krejcikovą początkowo także nie toczyło się po myśli Garbine Muguruzy, gdyż oddała tam seta. Później jednak nie przegrała żadnej z ośmiu kolejnych partii i ostatecznie sięgnęła po Puchar Billie Jean King.

W finale Muguruza pewnie rozpoczęła spotkanie, pokonując w Kontaveit pierwszym secie 6:3. Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza. Hiszpanka przegrywała już 3:5, ale ostatecznie wzięła się w garść. Wygrała cztery kolejne gemy i po 98 minutach rywalizacji mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Jest to pierwszy triumf zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego w historii WTA Finals.