ME w pływaniu. Srebrny medal Radosława Kawęckiego

Nareszcie pokazał, że wciąż potrafi pływać na najwyższym poziomie. Radosław Kawęcki wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy w Glasgow. Na 200 m st. grzbietowym przegrał tylko z Rosjaninem Jewgienijem Ryłowem.

Radosław Kawęcki po nieudanych igrzyskach w Rio de Janeiro (2016) i mistrzostwach świata w Budapeszcie (2017) miał sporo do udowodnienia. Na swoim koronnym dystansie trzy razy z rzędu sięgał po złoto mistrzostw Europy. Teraz nie był już jednak faworytem, bo musiał rywalizować z mistrzem świata – Jewgienijem Ryłowem.

„Kawa” rozpoczął spokojnie. Po pierwszym nawrocie plasował się pod koniec stawki. Dopiero w drugiej części dystansu zaczął przyspieszać. Przed ostatnią „50” był czwarty. Wtedy jednak pokazał niesamowitą wytrzymałość. Końcówkę dystansu pokonał najszybciej ze wszystkich; szybciej także od Ryłowa i ostatecznie awansował na drugie miejsce.

Polak do zwycięzcy stracił blisko 3 sekundy. Rosjanin wynikiem 1:53,36 ustanowił nowy rekord Europy. Kawęcki pokonał 200 m w czasie 1:56,07.

To drugi medal dla Polski na mistrzostwach Europy w Glasgow. Wcześniej po brąz sięgnęła męska sztafeta 4 x 100 m st. dowolnym.