ME w pływaniu. Alicja Tchórz srebrna na 100 m grzbietem!

Alicja Tchórz wywalczyła srebrny medal rozgrywanych na krótkim basenie w Netanji pływackich mistrzostw Europy. Na dystansie 100 m st. grzbietowym Polka pobiła rekord kraju, a na finiszu wyprzedziła ją jedynie Węgierka Katinka Hosszu.

Kolejne rekordy Polski Tchórz ustanawiała w eliminacjach i półfinale. W decydującym wyścigu poprawiła swój wcześniejszy, najlepszy rezultat o 0,42 sek. Dotychczas zawodniczka Juvenii Wrocław nie sięgała po medale wielkich seniorskich imprez. To największe osiągnięcie 23-latki w karierze.

Srebrny krążek to efekt doskonałej końcówki. Po udanym nawrocie Tchórz płynęła znakomicie i ostatecznie przegrała jedynie z utytułowaną Katinką Hosszu. Na najniższym stopniu podium stanęła Islandka Eyglo Osk Gustafsdottir.

Srebro pływaczki Juvenii Wrocław to drugi medal biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Wczoraj po złoto na 200 m st. grzbietowym sięgnął Radosław Kawęcki.