IO w Rio 2016. Pływanie – wielki polski faworyt odpadł w eliminacjach

Dwukrotnego medalisty mistrzostw świata zabraknie w finale 200 m st. grzbietowym. Radosław Kawęcki – polska nadzieja na medal igrzysk olimpijskich – na eliminacjach zakończył rywalizację w swojej koronnej konkurencji.


Polski faworyt zajął 7. miejsce w swoim wyścigu i 17. w całej stawce. Przypomnijmy, że przed czterema laty Kawęcki uplasował się na 4. lokacie w finale 200 m st. grzbietowym. Od tego czasu wywalczył jednak dwa wicemistrzostwa świata.

Polakowi nie pomogła obecność Mitcha Larkina. Australijczyk, aktualny mistrz globu, nie wpłynął mobilizująco na swojego konkurenta, któremu do awansu do półfinałów zabrakło 0,03 sek. Rezultat, jaki uzyskał Kawęcki, jest o przeszło 3 sekundy gorszy od jego rekordu życiowego.

Wcześniej – również w eliminacjach – zmagania na dystansie 100 m st. dowolnym zakończyła Katarzyna Wilk (29. miejsce).

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl