IO w Tokio 2020. Polacy po dogrywce przegrali z Holandią w koszykówce 3×3

Polscy koszykarze 3×3 w szóstym meczu olimpijskiego turnieju w Tokio przegrali z reprezentacją Holandii (20:22). O wyniku zadecydowała dogrywka. To ich czwarta porażka w igrzyskach. Wcześniej „Biało-Czerwoni” musieli uznać wyższość Chin (19:21).

W pierwszym poniedziałkowym meczu „Biało-Czerwoni” mierzyli się z reprezentacją Chin. Przy prowadzeniu 19:15 nie potrafili trafić do kosza i ostatecznie przegrali 19:21.

Na drugie spotkanie Polacy wyszli bardzo zmotywowani. Ich gra zespołowa i solidność w defensywie początkowo przynosiły efekty, gdyż szybko objęli prowadzenie dwoma punktami. Później brakowało jednak skuteczności w rzutach, w wyniku czego Holendrzy najpierw doprowadzili do remisu, a później odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Z czasem robiło się coraz gorzej. Rywale dyktowali warunki gry i prowadzili już 8:13. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Polacy zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu (15:15).

Na niecałą minutę przed końcem czasu było 17:17. Przemysław Zamojski dał prowadzenie, ale Holendrzy szybko wyrównali, przez co rozegrana musiała zostać dogrywka. Tam „Biało-Czerwoni” szybko stracili punkt, po czym popełnili błąd i ostatecznie przegrali (20:22).

We wtorek Polacy zagrają z Belgią (o godz. 7.40). Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału, który rozegrany zostanie tego samego dnia o godz. 14.00 lub 15.20.

Gra się systemem każdy z każdym. Dwa czołowe zespoły po siedmiu rundach spotkań awansują bezpośrednio do półfinału, dwa ostatnie odpadają. Drużyny z miejsc 3. i 6. oraz 4. i 5. zagrają w dwóch ćwierćfinałach o prawo walki o medale.