fot. PAP/Leszek Szymański

IO w Tokio 2020. Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie

Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego w Tokio z Paulą Badosą. Hiszpanka grała równo, powtarzalnie i nie popełniała większych błędów, dzięki czemu wygrała 3:6, 6:7 (4-7).


Paula Badosa obecnie w rankingu WTA znajduje się na 29. miejscu. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze, co udowodniła w starciu z Igą Świątek.

Polka rozpoczęła bardzo dobrze, wygrywając pierwszego gema. Dzięki przełamaniu szybko doprowadziła do stanu 3:1. Niestety, później zaczęła popełniać błędy. Hiszpanka dobrze to wykorzystała. Grała pewnie, z niesamowitą regularnością, a w kluczowych momentach posiłkowała się skutecznym podaniem. Dzięki temu wygrała 3:6.

Początek drugiego seta należał do Igi Świątek. 20-latka przełamała rywalkę i utrzymała swój serwis. Badosa szybko powróciła do wcześniejszego poziomu i wyrównała do stanu 2:2.

Walka była niesamowicie wyrównana. „Biało-czerwona” wytrzymała słabsze momenty. Choć nie potrafiła wykorzystać łatwych okazji do zdobycia punktów, doprowadziła do remisu 4:4. Pod koniec decydującego gema Świątek trafiła w końcową linię, a przy kolejnej piłce pomogła jej taśma. Dzięki temu do ostatecznego rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był tie-break.

Paula Badosa szybko znalazła się w komfortowym położeniu, wykorzystując błędy rywalki. Do końca kontrolowała sytuację i ostatecznie wygrała 7-4. Cały pojedynek trwał godzinę i 48 minut.

Po meczu polska tenisistka przyznała, że była niedokładna i popełniała błędy. Wyraziła także frustrację związaną z tym, że „nie podołała”.

Hiszpanka w kolejnej rundzie zmierzy się z Argentynką Nadią Podorską.

***

Igrzyska w Tokio, 2. runda gry pojedynczej kobiet:
Iga Świątek (Polska, 8) – Paula Badosa (Hiszpania, 29) 3:6, 6:7 (4-7)

Sport.RIRM

drukuj