TBLK. Niesamowita passa Wisły

Mistrzynie Polski – zawodniczki Wisły Can-Pack Kraków wygrały po raz dwudziesty z rzędu w Tauron Basket Lidze Kobiet. Energa Toruń robiła wszystko, aby zepsuć gospodynią pobicie takiego rekordu ale po emocjonującym meczu górą po raz kolejny były zawodniczki z grodu Kraka.

Torunianki udanie rozpoczęły pojedynek – już w pierwszej akcji Energi dwa punkty rzuciła Maurita Reid. Kolejne minuty to przede wszystkim festiwal celnych rzutów trzypunktowych Katarzynek (w pierwszej kwarcie 5/7 – ponad 70 proc. skuteczność), którym udało się wyjść na prowadzenie, w pewnym momencie było już nawet 21-13. Ostatecznie pierwsza odsłona spotkania zakończyła się nieco skromniejszą, bo czteropunktową przewagą Energi.

Początek drugiej części meczu należał do drużyny Stefana Svitka. W 13 min. spotkania po celnej akcji dwa plus jeden w wykonaniu środkowej Gintare Petronyte, Wiślaczki po raz pierwszy w meczu wyszły na prowadzenie. Katarzynki po krótkim przestoju ponownie zaczęły zdobywać punkty – głównie za sprawą Amandy Jackson – i odskoczyły rywalkom na sześć punktów. W ostatniej minucie torunianki zagrały nieco chaotycznie, niemiłosiernie wykorzystały to zawodniczki z Krakowa. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 39-37 dla Energi.

Druga połowa co prawda zaczęła się od pierwszych punktów w meczu Amandy Harris, ale kolejne skuteczne akcje przeprowadzały przede wszystkim Wiślaczki, które nieraz trafiały z bardzo trudnych pozycji. W drużynie Katarzynek bardzo dobrze grała Katarzyna Suknarowskatylko w trzeciej kwarcie zdobyła siedem punktów.

W ostatniej odsłonie pojedynku nie brakowało emocji. Punkty dla Energi zdobywała przede wszystkim Reid, która kilka razy stawała na linii rzutów osobistych. Ostatecznie, mimo walki do samego końca, Katarzynki nie zdołały przerwać zwycięskiej passy Wisły i przegrały 66-70.

Wisła Can Pack Kraków – Energa Toruń 70:66 (20:24, 17:15, 20:12, 13:15)

Wisła: J. Lavender 20, J. Żurowska-Cegielska 15, A. Quigley 11, C. Vandersloot 6, C. Ouvina 5, G. Petronyte 5, A. Skobel 5, M. Ziętara 3.

Energa: M. Reid 18, K. Suknarowska 12, A. Jackson 8, A. Makowska 7, R. Harris 7, M. Misiuk 6, A. Fikiel 4, J. Walich 2, A. Harris 2, A. Pawlak 0, T. Ajduković 0.