Euroliga kobiet. Inauguracyjne zwycięstwo Wisły Can Pack

Od zwycięstwa tegoroczne rozgrywki Euroligi rozpoczęły koszykarki Wisły Can Pack Kraków. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe słowacki zespół Good Angels Koszyce 68:55.

Przed meczem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Obie drużyny w prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu spotykały się regularnie od 2010 roku. Z pięciu wcześniejszych pojedynków tylko jeden zakończył się zwycięstwem Good Angels. W tym sezonie na ligowym podwórku oba zespoły wciąż pozostają niepokonane.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko wypracowały sześciopunktową przewagę. Na pościg Wisły nie trzeba było długo czekać. W kilka chwil nasze najlepsze koszykarki rzuciły 9 oczek z rzędu, co pozwoliło im na pierwsze prowadzenie w spotkaniu (13:10). Przed końcem pierwszej kwarty do dobrej gry ponownie powróciły miejscowe, co zapewniło im rezultat 18:15.

Drugie starcie to zacięta rywalizacja punkt za punkt. W końcówce odskoczyć udało się krakowiankom, które od stanu 24:30 zanotowały kolejną fantastyczną serię (36:30).

W trzeciej i czwartek kwarcie zawodniczki z Koszyc wciąż była blisko, jednak nie potrafiły zniwelować małej różnicy, jaka dzieliła je od mistrzyń Polski. W ostatnich minutach meczu Wisła zdołała uzyskać bezpieczną przewagę, triumfując ostatecznie 68:55.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła reprezentująca Białą Gwiazdę Jantel Lavender. Amerykanka zdobyła aż 22 punkty. 6 miej zapisała na swoim koncie Gintare Petronyte.

Good Angels Koszyce – Wisła Can Pack Kraków 55:68 (18:15, 12:21, 10:12, 15:20)

Good Angels: Zirkova 14, Hruscakova 12, Krivacević 10, Jones 9, Phillips 4, Bar 4, Ziętara 2

Wisła Can Pack: Lavender 22, Petronyte 16, Abdi 15, Quigley 13, Vandersloot 2