TBL. Klęska mistrzów Polski, kolejny triumf Trefla!

W dzisiejszych ćwierćfinałach TBL mężczyzn Stelmet Zielona Góra przegrał nieoczekiwanie u siebie z Asseco Prokomem 58:71. Wyższość nad Czarnymi Słupsk po raz kolejny udowodnili koszykarze Trefla, zwyciężając 83:75.

O losach rozgrywanego w Zielonej Górze pojedynku zdecydowały druga i trzecia kwarta, wysoko wygrane przez zawodników z Gdyni. W ostatniej odsłonie goście zdołali rzucić zaledwie 8 punktów, jednak słaba postawa mistrzów Polski nie pozwoliła im na odrobienie dużej straty. W żadnej z czterech partii koszykarze Stelmetu nie zdołali rzucić więcej niż 16 oczek. Po dwóch meczach w rywalizacji jest remis 1:1.

Zawodnicy Trefla i Czarnych przyzwyczaili nas już do bardzo wyrównanych spotkań. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili minimalnie. Gdy w drugiej odsłonie do głosu doszli koszykarze ze Słupska, momentalnie wyszli na prowadzenie. Przed przerwą Sopocianie zdołali jednak odzyskać przewagę. Do szatni schodzili z 7 – punktową zaliczką. Przed ostatnią kwartą Czarni wciąż mieli szanse na zwycięstwo. Nie zdołali jej wykorzystać, a solidnie grający Trefl odniósł swoje drugie zwycięstwo w rywalizacji.