Katarzynki triumfują w Eurolidze po raz drugi

Zawodniczki Energi Toruń odniosły drugie zwycięstwo w swoim debiutanckim sezonie w Eurolidze kobiet. Tym razem drużyna z Grodu Kopernika pokonała na wyjeździe ekipę BK Impos Brno 82:62.

Od początku spotkanie świetnie rozpoczęły zawodniczki gości. Tak im się to spodobało, ale przede wszystkim grały na tyle dobrze, że ani na moment w tym spotkaniu nie przegrywały.

Torunianki szybko wypracowały sobie około dziesięciopunktową przewagę i do końca pojedynku dyktowały warunki na parkiecie. Po dwóch kwartach na tablicy wyników było 42:33 dla Torunia. Wówczas ta przewaga dla Energi nie była aż tak wyraźna, ale o wysokiej wygranej przyjezdnych zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta.

Katarzynki po świetnej grze w ataku i obronie wygrały ją 28:15. W tej części spotkania podopieczne Elmedina Omanicia nie pozwoliły rywalkom na zdobycie punktów przez prawie pięć minut. W tym czasie same rzuciły aż 15 oczek. Nie do zatrzymania dla koszykarek z Brna były skrzydłowa Aleksandra Pawlak (17 punktów na koncie) oraz jamajska rozgrywająca Maurita Reid. Ta druga uzyskała w całym meczu 14 punktów, miała siedem zbiórek i cztery asysty, a do tego zanotowała, aż osiem przechwytów.

W 29. minucie Energa uzyskała najwyższą przewagę w spotkaniu i prowadziła różnicą 25 punktów (68:43). Ostatnie minuty spotkania jednak zawiodły. Torunianki złapały zadyszkę, miały nawet trzy minutowy przestój bez celnego kosza na swoim koncie. Mimo to ekipa z Brna nie była w stanie zagrozić Katarzynką, które ostatecznie triumfowały różnicą 20pkt.

W 5. kolejce Energa zmierzy się w Toruniu 3 grudnia z hiszpańską CB Avenida Salamanka.