Kapitalny Jurkiewicz! Wisła wciąż w grze o mistrzostwo!

Szczypiorniści Wisły Płock pokonali przed własną publicznością Vive Targi Kielce 31:27 w trzecim finałowym meczu Superligi mężczyzn. Po dwóch zwycięstwach u siebie w całej rywalizacji prowadzą aktualni mistrzowie Polski, lecz już tylko 2:1.

Wynik meczu otworzył bramką z kontry Ivan Nikcević. W odpowiedzi wyrównującym trafieniem popisał się Karol Bielecki. Gole Petara Nenadicia i Mariusza Jurkiewicza dały gospodarzom prowadzenie 3:1. W 11. minucie trafienie Marcina Lijewskiego i kolejna bramka Nenadicia pozwoliła Wiśle odskoczyć na trzy gole. Vive wciąż musiało gonić wynik. Kontaktową bramkę dla gości dopiero w 26. minucie zdobył Denis Buntić. W końcówce dobrą dyspozycją wykazał się Karol Bielecki. Wicemistrz świata przed przerwą dwukrotnie doprowadził do wyrównania. W ostatnich sekundach gola dającego prowadzenie zdobył dla Nafciarzy Petar Nenadić.

Pierwsze minuty drugiej odsłony przyniosły ofensywną nieporadność obu zespołów. Bomba Bieleckiego trafiła w poprzeczkę, a do wyrównania doprowadził Ivan Cupić. Od stanu 19:19 trzy gole z rzędu zdobyli Płocczanie. Mimo osłabienia i karze dla Zbigniewa Kwiatkowskiego bramki dla gospodarzy zdobyli Angel Montoro i Kamil Syprzak. Swoim ósmym golem w meczu Nafciarzy na prowadzenie 23:20 wyprowadził Mariusz Jurkiewicz. Po chwili reprezentant Polski doznał kontuzji i z rozciętą głową musiał opuścić plac gry. Dzięki trafieniu Adama Wiśniewskiego Wisła odskoczyła na cztery gole. Przerwa na żądanie szkoleniowca Vive pozwoliła mistrzom Polski na przełamanie ofensywnej niemocy. Złudzeń na zwycięstwo gości pozbawiła świetna dyspozycja Marcina Wicharego i skuteczność Płocczan w ostatnich minutach.

Wisła wygrała ostatecznie 31:26, dzięki czemu przedłużyła swoje nadzieje na mistrzostwo Polski. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Mariusza Jurkiewicza, który w całym spotkaniu zanotował 11 trafień. W całej rywalizacji Kielczanie prowadzą już tylko 2:1. Następne spotkanie rozegrane zostanie już jutro w Płocku.

Wisła Płock – Vive Kielce 31:27 (15:14)

Wisła: Sego, Wichary – Jurkiewicz 11, Nenadić 5, Nikcević 3, Eklemowić 2, Wiśniewski 2, Lijewski 2, Syprzak 2, Toromanowić 2, Montoro 1, Ghionea 1, Kwiatkowski

Vive: Szmal, Losert – Bielecki 7, Buntić 6, Cupić 4, Chrapkowski 3, Olafsson 3, Zorman 2, Tkaczyk 1, Aginagalde 1, Grabarczyk, Musa, Strlek, Jurecki, Rosiński