LM. Dobra druga połowa i wygrana Vive!

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali na wyjeździe PPD Zagrzeb 26:23 (11:12) i tym samym przerwali serię dwóch porażek z rzędu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Gości do zwycięstwa poprowadził Krzysztof Lijewski autor pięciu goli.

Starcie z ostatnim w grupie B PPD Zagrzeb było doskonałą okazją dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa na przełamanie się po dotkliwych porażkach z Rhein-Neckar Loewen (26:34) oraz Vardarem Skopje (34:40). W efekcie żółto-biało-niebiescy spadli na trzecią pozycję w tabeli. Do dzisiejszego pojedynku mistrzowie Polski przystąpili bez kontuzjowanych Michała Jureckiego i Piotra Chrapkowskiego.

PPD Zagreb vs KS Vive Tauron KielcePoczątek meczu pokazał, kto będzie faworytem w tej konfrontacji. Vive od pierwszego gwizdka sędziego przejęło inicjatywę na parkiecie i po celnym rzucie Darko Djukicia prowadziło 3:0. Uspokojeni takim stanem rzeczy goście w dalszej fazie spotkania zaczęli popełniać jednak coraz więcej błędów własnych, co skrupulatnie wykorzystali mistrzowie Chorwacji, którzy najpierw po bramce Tina Kontreca doprowadzili do remisu (7:7), a następnie – głównie dzięki Stipie Mandalinoviciu – udali się na przerwę przy nieznacznej przewadze (12:11).

PPD Zagreb vs KS Vive Tauron KielceLepsza postawa w wykonaniu zawodników Tałanta Dujszebajewa nadeszła wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. W niej Vive szybko narzuciło swój styl gry, wypracowując sobie dwa gole dystansu po skutecznej kontrze Urosa Zormana (15:17). Od tego momentu przyjezdni cały czas utrzymywali kilkubramkową przewagę, a gdy w 50. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Jachlewski, kielczanie byli już o krok od wygranej w całym meczu (19:23). Ostatecznie żółto-biało-niebiescy triumfowali 26:23, pieczętując zwycięstwo pewnym rzutem Deana Bombaca.

Tym samym Vive przerwało serię dwóch porażek z rzędu w Lidze Mistrzów. Obrońcy tytułu komplet punktów zawdzięczają przede wszystkim dobrej postawie w ofensywie Krzysztofa Lijewskiego, który pięciokrotnie skierował piłkę do siatki rywali. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa po siedmiu rozegranych kolejkach plasują się na drugim miejscu w tabeli grupy B.