E. Rafalska: Czy protesty rolników zmuszą UE do zmiany nieprzemyślanych i bardzo kosztownych polityk? Pierwsza większa zmiana może się odbyć po wyborach parlamentarnych, gdy do głosu dojdą siły prawicowe

Pierwsza większa zmiana może się odbyć po wyborach parlamentarnych, kiedy być może siły prawicowe, mające jednoznaczne stanowisko w kwestiach błędnych unijnych polityk, dojdą do głosu, a być może będą w stanie zbudować większość w europarlamencie – mówiła europoseł Elżbieta Rafalska w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

M. Kawa: Cień Donalda Trumpa przekłada się już na pracę Kapitolu. Ewidentnie Biden jest w defensywie

To jest pewien paradoks, że prezydent Joe Biden i Donald Trump najwięcej krytyki i nieufności ze strony swoich elektoratów skupiają poprzez swój wiek i coraz częstsze wpadki (…). Jest to pewne zmęczenie, nie tylko polityczne. Młode społeczeństwo amerykańskie oczekiwałoby kandydatów bardziej „na czasie”, to znaczy związanych z problemami społeczeństw, które dotykają nowych technologii – mówił amerykanista dr Marek Kawa w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Stowarzyszenie „Podhale – Nasz Dom” pod ostrzałem m.in. „Gazety Wyborczej”. Komu zależy na zniszczeniu reputacji instytucji, która pomagała ofiarom przestępstw?

Czym zajmowało się Stowarzyszenie „Podhale – Nasz Dom”; jakiej pomocy udzieliło, z kim współpracowało i komu pomogło? W ostatnim czasie lewicowe media (m.in. „Gazeta Wyborcza”) w sposób drastyczny opisały działalność Stowarzyszenia. Nie podały rzetelnych informacji, tylko rozpowszechniły nieprawdę. Komu zależy na tym, by takie instytucje „poszły” w zapomnienie?

P. Sałek w TV Trwam o działaniach resortu środowiska: To jest kompletna anarchia

Dzisiaj dochodzi do tego, że pani minister w jednym piśmie mówi o tym, że wstrzymuje pozyskanie surowca, czyli „wycinki”, następnie za kilka dni w drugim piśmie mówi o tym, że zakłady usług leśnych mają mieć zrealizowane jakieś kompensaty. Tym samym mówi o tym, że nie będziemy robić „wycinki”, ale jednocześnie drewno jako surowiec ma być dostarczone. To jest wprowadzanie anarchii. Jeśli dzisiaj docierają informacje, że Ministerstwo Cyfryzacji ma robić specjalną aplikację, aby każdy obywatel w Polsce mógł zgłaszać wyłącznie ze zrównoważonego rozwoju gospodarki leśnej, czyli z pozyskania drewna w poszczególnych częściach kraju, to wprowadzamy do tego wybitnego i wspaniałego organizmu, jakim są Lasy Państwowe, kompletną anarchię, która będzie powodować niesamowite konsekwencje przyrodnicze – powiedział Paweł Sałek, poseł PiS, były minister środowiska, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Ks. dr P. Kieniewicz MIC o pigułce „dzień po”: Preparat potencjalnie niebezpieczny będzie udostępniony młodym kobietom. Organizm może sobie nie poradzić po wprowadzeniu tak silnie działających substancji

Mamy do czynienia z sytuacją, w której preparat potencjalnie niebezpieczny [pigułka „dzień po”], gdyż zawiera środki hormonalne, będzie udostępniony młodym kobietom, których układ hormonalny, rozrodczy, dopiero się stabilizuje. Nie mamy żadnej gwarancji, że to będzie dla nich bezpieczne – mówił ks. dr Piotr Kieniewicz MIC, członek zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Sędzia A. Jaworski: Zwracamy się z prośbą do obywateli o podpisanie petycji w obronie bezpieczeństwa prawnego i nieusuwalności sędziów. Walczymy o bezpieczeństwo prawne obywateli

Zwróciliśmy się do Państwa (jako do obywateli) z prośbą o wsparcie nas i o podpisanie petycji w obronie bezpieczeństwa prawnego i nieusuwalności sędziów. Walczymy przede wszystkim o bezpieczeństwo prawne obywateli, bo ta sprawa nie dotyczy nas tylko jako przedstawicieli środowiska prawniczego, tylko ona dotyczy wszystkich obywateli, którzy mają sprawy w sądach – zarówno sprawy cywilne, jak i karne, np. pokrzywdzonych przestępstwami – mówił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Adam Jaworski, sędzia delegowany do Sądu Apelacyjnego, członek zarządu Ogólnopolskiego Zrzeszenia Sędziów „Sędziowie RP”.

T. Bocheński: W czasie kampanii będę się starał robić wszystko, żebyśmy rozmawiali o tym, co jest ważne dla warszawiaków

Niektórzy politycy chcą nami manipulować, wrzucając zupełnie inne tematy, żeby podkręcić emocje, a potem budzimy się – tak jak warszawiacy – z wysokimi cenami odbioru odpadów, stoimy w korkach, nie mamy dobrej komunikacji, mamy smog, a w czasie kampanii dyskutowaliśmy o zupełnie innych tematach, dlatego że Rafał Trzaskowski je narzucał. Tym razem ja się na to nie zgodzę. Będę starał się zrobić wszystko, żebyśmy rozmawiali o tym, co jest ważne dla warszawiaków – mówił w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam Tobiasz Bocheński, były wojewoda łódzki i mazowiecki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy w zbliżających się wyborach samorządowych.

Prof. A. Jabłoński o frekwencji na spotkaniach PiS: Ludzie mobilizują się zarówno wtedy, gdy widzą, że jest pewne zagrożenie, jak i wtedy, gdy mają jeszcze poczucie siły, która może coś zmienić

Jest nadzieja dla Prawa i Sprawiedliwości, że pewna złość z faktów, jakie wynikają z wygranych, ale niedających władzy wyborów, jednak nie przełożyła się jeszcze na poczucie beznadziei i nie zadziałał efekt zastraszania, który obecna władza stosuje, łamiąc wiele reguł normalnego przejmowania władzy. Ludzie mobilizują się zarówno wtedy, gdy widzą, że jest pewne zagrożenie, jak i wtedy, gdy mają jeszcze poczucie siły, która może coś zmienić. Wskazywanie na potrzebę wzmocnienia prawicowo-konserwatywnej części, by nie następowała całkowita monopolizacja władzy, to będzie chyba pewien punkt, do którego będą odnosić się politycy. Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało zademonstrować pewną wolę walki politycznej – ocenił prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog, w piątkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam.

Z. Kuźmiuk: Nie mamy szans w konkurencji z rolnictwem ukraińskim, dlatego musimy chronić nasz rynek

Rolnictwo ukraińskie tylko z nazwy jest ukraińskie. Dziesięć największych firm to są koncerny z kapitałem zagranicznym. Największe gospodarstwo ma 660 tys. hektarów – to 1/20 gruntów rolnych w Polsce. Nie mamy szans w takiej konkurencji, dlatego musimy chronić nasz rynek – mówił w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Zbigniew Kuźmiuk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

M. Przeworska: Rolnicy mówią, że naprawdę mają dość, bo widzą, w jaki sposób są traktowani

Jeszcze nigdy w historii Unii Europejskiej nie było takiego momentu, żeby grupa społeczna ze wszystkich krajów członkowskich podejmowała protesty oscylujące wokół jednego tematu. Rolnicy mówią, że naprawdę mają dość, bo widzą, w jaki sposób są traktowani – zaznaczyła w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Monika Przeworska, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.