Ks. prof. K. Bielawny o bezdzietności w polskich rodzinach: Przyczyną naszej depopulacji jest deprawacja młodego pokolenia, zniszczenie moralne, duchowe i biologiczne

Młode pokolenie zdeprawowano „edukacją” seksualną. To nie jest edukacja, a deprawacja, która sprawia, że ten młody człowiek nie będzie zdolny do podjęcia ważnych zadań społecznych, a takim zadaniem jest choćby założenie rodziny, przyjęcie potomstwa i jego wychowanie Przyczyną naszej depopulacji jest deprawacja młodego pokolenia, zniszczenie moralne, duchowe i biologiczne – mówił ks. prof. Krzysztof Bielawny, teolog, autor licznych publikacji o tematyce teologicznej, historycznej i demograficznej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[NASZ DZIENNIK] Licencja na zabijanie

Udostępnienie dzieciom środków wczesnoporonnych wygląda na zaplanowane działanie mające na celu deprawację młodzieży – akcentuje prof. Bogdan Chazan,  lekarz ginekolog i położnik oraz były konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa, na łamach „Naszego Dziennika”.

Prof. P. Skrzydlewski: Wielu Polaków bezwiednie przyjmuje zło wprost płynące z instytucji rządowych i państwowych

Feliks Koneczny mówił, że „państwo nie ma mocy uprawiania nieetycznych czynów, czyli zło nie staje się moralne i dozwolone przez to, że się go dopuszcza państwo albo się je popełnia z ramienia lub na rzecz państwa. Katolik nie powinien pod żadnym warunkiem być narzędziem grzechu i krzywdy”. Warto pamiętać o tych słowach, gdy tak wielu Polaków bezwiednie przyjmuje zło wprost płynące z instytucji rządowych i państwowych – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski, filozof, rektor Akademii Zamojskiej, w felietonie z cyklu „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.

Duszpasterstwo Ochotniczych Hufców Pracy zostało zlikwidowane. Ks. Ł. Skarżyński: Chodzi o sprawy ideologiczne. Nie wpisujemy się w ideał wychowania, jaki ma być zaproponowany młodzieży

Nie przedstawiono konkretnych powodów likwidacji krajowego duszpasterstwa Ochotniczych Hufców Pracy. Słychać jedynie słowa o kwestiach finansowych, ale to jest sztucznie napompowany powód. Patrząc na skalę środków OHP, dysponowaliśmy znikomymi sumami – otrzymywałem 704 zł miesięcznie, które przeznaczałem na paliwo. Chodzi więc o sprawy ideologiczne. Nie wpisujemy się w ideał wychowania, jaki ma być zaproponowany młodzieży. Natomiast jesteśmy gotowi do służby bez wynagrodzeń. Nasza praca jest potrzebna i wartościowa – powiedział ks. Łukasz Skarżyński, były kapelan Ochotniczych Hufców Pracy w woj. kujawsko-pomorskim, na antenie Radia Maryja w sobotniej audycji „Aktualności dnia”.

[Pedofilia w świecie] W. Rędzioch w Tygodniku Katolickim „Niedziela”: Coraz bliżej legalizacji pedofilii?

„Wypowiedź Montero (wypowiedź Irene Montero, byłej hiszpańska minister równouprawnienia, która postulowała obniżenie wieku inicjacji seksualnej – przyp. radiomaryja.pl) ma bardzo poważne konsekwencje, bo w praktyce oznacza normalizację pedofilii jako wariantu seksualnego. Jest to proces, który zaczął się już dawno temu, w latach rewolucji seksualnej, ale jeśli minister demokratycznego państwa, którym jest Hiszpania, mówi w ten sposób, to znaczy, że chce narzucić pedofilię w sposób definitywny. Słowa minister są tym bardziej niepokojące, że wysuwa ona te same argumenty, których używa lobby pedofilskie (przez lobby rozumiemy ruchy propedofilskie). Rozumowanie lobby jest proste: dziecko ma prawo do seksu, z kimkolwiek chce. Wówczas, zdaniem lobby, nie byłoby przemocy. Zgoda miałaby eliminować przemoc, a wszystko działoby się na zasadzie wzajemnej zgody” – powiedział ks. Fortunato Di Noto w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem. Rozmowa została opublikowana w Tygodnik Katolicki „Niedziela” 44/2022, str.38-39.

Kiedy polscy posłowie przegłosowywali przedłużenie wsparcia dla ukraińskich uchodźców, Ukraińcy ciężkim sprzętem zniszczyli polski cmentarz w obwodzie lwowskim

Portal Kresy24.pl poinformował o najnowszym pokazie wdzięczności ze strony Ukraińców. W Brodach, w obwodzie lwowskim, Ukraińcy wjechali ciężkim sprzętem na teren cmentarza wojennego – przez lokalnych mieszkańców nazywany jest „polskim cmentarzem” – na którym spoczywają żołnierze walczący podczas I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej.

[Pedofilia w świecie] W. Rędzioch w Tygodniku Katolickim „Niedziela”: Świat nie wierzy łzom

„ONZ mówi, że ok. 1,3 mld dzieci to ofiary wszelkiego rodzaju nadużyć. Jeśli skupimy się tylko na wykorzystywaniu seksualnym, to w Europie dziecięcych ofiar przemocy seksualnej jest aż 19 milionów” – powiedział ks. Fortunato Di Noto w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem. Rozmowa została opublikowana w Tygodniku Katolickim „Niedziela” 22/2023, str.22-23.

Mec. N. Bernaciak: Konwencja stambulska spotkała się z odmową przyjęcia w Czechach, na Słowacji, w Bułgarii, Izraelu czy na Węgrzech. To pokazuje, że Polska nie jest jedynym krajem, który się jej sprzeciwia

Marszałek Sejmu podkreślił, że w ciągu ostatnich lat pomiędzy przyjęciem konwencji stambulskiej przez Polskę a dniem dzisiejszym, konwencja stambulska spotkała się z odmową przyjęcia w takich krajach, jak: Czechy, Słowacja, Bułgaria, Izrael i Węgry. To pokazuje, że Polska nie jest jedynym krajem, który się jej sprzeciwia. W tych państwach wcale nie jest tak, że protestują przeciw tej konwencji środowiska prawicowe, środowiska liberalne, ale lewicowe również mają swoją argumentacje. Nie trzeba być prawicowcem, żeby wiedzieć, że istnieją dwie płcie – wskazał Nikodem Bernaciak, mecenas z Instytutu Ordo Iuris, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

T. Obszański o ogólnopolskim proteście rolników: Rolnicy wyszli jeszcze z większą mocą i zaangażowaniem, żeby pokazać swój sprzeciw wobec całej ideologii, która przyszła do nas z Brukseli

Dzisiaj skala protestu jest jeszcze większa niż ta, która była 24 stycznia. Jest ponad 300 ognisk protestujących w całym kraju. Rolnicy wyszli jeszcze z większą mocą i zaangażowaniem, żeby pokazać swój sprzeciw wobec całej ideologii, która przyszła do nas z Brukseli. Protest jest trochę polityczny, dlatego że my musimy również zawalczyć, żeby nasz rząd stanął w obronie polskich rolników, żebyśmy mogli normalnie funkcjonować. Dzisiaj w zasadzie większość rolników wyjechała na drogi i pokazują swoją moc oraz zaangażowanie w to, co dzisiaj dzieje się z polskim rolnictwem. Tak naprawdę zaczynamy walczyć o Polskę. Walczymy o nasz kraj, rodziny, przemysł – mówił Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Red. W. Jakóbik: Powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie zagroziliśmy bezpieczeństwu wpuszczając zbyt mocno Saudi Aramco do Rafinerii Gdańskiej. To nie są oczywiście Rosjanie, ale jest to potencjalnie konkurent Orlenu

Lotos i Orlen nie rywalizowały ze sobą, tylko tworzyły synergię i razem konkurowały, szczególnie na rynku europejskim. Takie fuzje zachodziły w przeszłości z tym zastrzeżeniem, że one się toczyły w latach 80-tych, 90-tych, a nasza fuzja zachodzi w warunkach silnego prawa antymonopolowego, które w Unii Europejskiej chroni konsumentów, ale nie pozwala na zbyt wiele. Wymaga środków zaradczych, żeby chronić rynek nawet kosztem takich firm jak Orlen czy Lotos, dlatego też Polacy po drodze musieli wypuścić część aktywów i kolejne rozważania powinny dotyczyć tego, czy nie zagroziliśmy bezpieczeństwu wpuszczając zbyt mocno Saudi Aramco do Rafinerii Gdańskiej. To nie są oczywiście Rosjanie, ale jest to potencjalnie konkurent Orlenu – powiedział red. Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. 

Z. Bogucki w Radiu Maryja o komisji ds. afery wizowej: „Koalicja 13 grudnia” chce z tego zrobić teatr polityczny, a my musimy dojść do prawdy i przebić ten wielki balon wizowego kłamstwa PO

Nie było formalnej podstawy do powołania komisji śledczej ds. afery wizowej i można się zastanawiać, dlaczego w takim razie my jako posłowie PiS zagłosowaliśmy za powołaniem tej komisji. Chcemy pokazać, że mamy czyste ręce, że nie mamy nic do ukrycia w tej sprawie i chcemy jej wyjaśnienia (…) „Koalicja 13 grudnia” chce z tego zrobić teatr polityczny i będzie on pewnie trwał. Będzie to marna, żałosna sztuka, ale wszyscy musimy przez to przejść, żeby dojść do prawdy i przebić ten wielki balon wizowego kłamstwa Platformy Obywatelskiej – powiedział Zbigniew Bogucki, poseł PiS, członek sejmowej komisji śledczej ds. tzw. afery wizowej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.