fot. pixabay

Ks. prof. K. Bielawny o bezdzietności w polskich rodzinach: Przyczyną naszej depopulacji jest deprawacja młodego pokolenia, zniszczenie moralne, duchowe i biologiczne

Młode pokolenie zdeprawowano „edukacją” seksualną. To nie jest edukacja, a deprawacja, która sprawia, że ten młody człowiek nie będzie zdolny do podjęcia ważnych zadań społecznych, a takim zadaniem jest choćby założenie rodziny, przyjęcie potomstwa i jego wychowanie Przyczyną naszej depopulacji jest deprawacja młodego pokolenia, zniszczenie moralne, duchowe i biologiczne – mówił ks. prof. Krzysztof Bielawny, teolog, autor licznych publikacji o tematyce teologicznej, historycznej i demograficznej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a skutki ich braku w rodzinach są coraz bardziej odczuwalne.

– Na świecie mamy regiony, takie jak Afryka, gdzie boom demograficzny jest imponujący w wielu krajach, ale mamy również Europę, która się „kurczy”. Stawiam pytanie: co jest przyczyną braku dzieci w naszych rodzinach? O skutkach piszą prawie wszyscy. Ideolodzy cywilizacji śmierci snują swoje wizje i opowieści z krainy mchu i paproci używając nowomowy, która nam nic nie wyjaśnia. My mamy się bać, że będziemy sami, bez dzieci, i nie będzie miał się kto nami zająć, ale nikt nie szuka przyczyn – mówił ks. prof. Krzysztof Bielawny.

Poszukajmy przyczyn, bo jeśli jest katastrofa taka czy inna, to szukamy przyczyny – dodał.

– Nie ma dzieci, o przyczynach milczymy, a jeżeli ktoś się odezwie, to próbuje się mu zamknąć usta, bo nie wolno się odzywać. W Polsce jeszcze 120 lat temu na kobietę w wieku rozrodczym przypadało ponad pięcioro dzieci, a w 2023 roku jedno dziecko. W Polsce jest taka gmina w powiecie kartuskim, która przoduje w liczbie dzieci, ponieważ w ostatnich latach urodziło się tam ponad 400 dzieci na 8 tys. mieszkańców. Ale są gminy, gdzie jest podobna liczba mieszkańców, a dzieci rodzi się około 30-40. Więc warto zadać sobie pytanie: dlaczego tak się dzieje? – akcentował teolog.

Gość audycji wymienił kilka głównych przyczyn – według niego – spadku dzietności w Polsce.

Pierwszą przyczyną naszej depopulacji jest antykoncepcja, ponieważ dokonuje największych zmian w naszej mentalności, jest niewidoczna i zabija po cichu. Drugą przyczyną jest tzw. aborcja. W Polsce w ciągu 100 lat pozbawiono życia około 33,5 mln dzieci nienarodzonych. Kolejnym czynnikiem jest deprawacja młodego pokolenia, zniszczenie moralne, duchowe i biologiczne. Warto jeszcze powiedzieć o ślubach humanistycznych, które również są przyczyną bezdzietności małżeństw, a w Polsce pojawiły się około 15 lat temu. Śluby humanistyczne wypierają śluby sakramentalne, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, ponieważ nie wywołują skutków prawnych. Idea ślubu humanistycznego zmieniła paradygmat małżeństwa. Jeden cel – małżeństwo to tylko miłość. Drugiego nie ma – nie ma zrodzenia i wychowania potomstwa, a zatem małżeństwa bez dzieci, które prowadzą naród donikąd – podkreślił ks. prof. Krzysztof Bielawny.

– Młode pokolenie zdeprawowano „edukacją” seksualną. To nie jest edukacja, a deprawacja, która sprawia, że młody człowiek nie będzie zdolny do podjęcia ważnych zadań społecznych, a takim zadaniem jest choćby założenie rodziny, przyjęcie potomstwa i jego wychowanie – dodał.

W najbliższą niedzielę – 11 lutego – przypada Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Jan Paweł II pisał, że „chorzy to skarb Kościoła”.

– Dzisiaj papież Franciszek pokazuje, że chory to człowiek, który rodzi też relację. Relację zarówno do Boga, jak i do drugiego człowieka. Tu rodzi i sprawdza się nasza miłość i miłosierdzie względem tego, który potrzebuje pomocy. Dopóki człowiek jest zdrowy, silny, młody, a dodatkowo jeszcze majętny, to nie potrzeba mu pomocy, bo sam sobie poradzi. Ale to wszystko przemija i przychodzi choroba, starość, wtedy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni – podkreślił ks. prof. Krzysztof Bielawny.

W tym kontekście kapłan postawił pytanie: Co nam daje wiara w Pana Boga? I jak sam odpowiedział – daje nam nadzieję.

– Jesteśmy ludźmi, którym życie się nie kończy na cmentarzu, trumnie i na śmierci biologicznej, bo przecież jesteśmy ludźmi, których stworzył Bóg, na swój obraz i podobieństwo. Mamy duszę, która ma swój początek, ale nie ma końca. Jesteśmy stworzeni ku wieczności – mówił teolog.

Całość audycji z udziałem ks. prof. Krzysztofa Bielawnego dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl