Związkowcy z ZE PAK będą protestować ws. polityki zarządu

Po południu odbędzie się protest związkowców z elektrowni w Koninie. O 15.00 zablokują oni rondo w pobliskim Pątnowie. Później przeprowadzą pikietę w centrum Konina.

Protest to wyraz sprzeciwu wobec działań zarządu spółki. Związkowcy chcą, aby zarząd wycofał się z propozycji obniżenia wynagrodzeń dla części pracowników oraz przywrócił i wyrównał zaległe premie – informuje Krzysztof Majda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

– Wyrównanie, przywrócenie premii miesięcznej regulaminowej – 10 proc. – to jest jeden konkretny postulat. Drugim jest wycofanie się z propozycji obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. wybranej grupie pracowników. Ta wybrana grupa dotyczy ok. 1/3 załogi – informował Krzysztof Majda.

Spór trwa od miesięcy. Związkowcy pikietowali niedawno w Warszawie, a kilka dni temu oflagowali zakład. Teraz zamierzają powtarzać akcje protestacyjne przez miesiąc. Nie wykluczają, że jeżeli nie przyniesie to rezultatu, zostanie ogłoszony strajk.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl