XXV Rocznica Powstania Radia Maryja

To już 25 lat za pośrednictwem Radia Maryja dociera do naszych domów katolicki głos prawdy i patriotyzmu, który budzi nadzieję i jest ostoją w codziennym życiu milionów Polaków zarówno w kraju jak i za granicą.  Za to wielkie dzieło dziękowali, księża  biskupi i arcybiskupi, kapłani, prezydent Andrzej Duda przedstawiciele władz oraz tysiące pielgrzymów z Polski i całego świata. 

Eucharystii przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. W homilii zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że w trudnej dla Kościoła w Polsce chwili pojawił się nikomu wcześniej nie znany redemptorysta.

– Nie miał pieniędzy, ale wiedział, że jeśli na trudne sprawy patrzy się z pełnym zaufaniem pokładanym w Panu Bogu, to rzeczy niemożliwe okazują się w pełni możliwymi – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski.

25-rocznica-powstania-radia-maryja-wideo

W programie Radia Maryja – jak mówił metropolita łódzki – jest wszystko co życie stanowi: wspólna modlitwa, rzetelne informacje, katechezy i konferencje  oraz dyskusje na ważne dla Kościoła, narodu i państwa tematy.

W ten sposób Radio stało się przekazicielem tego nauczania, które zostawił nam Jan Paweł II Wielki. Gdybyśmy chcieli dać syntezę treści, które nieprzerwanie od dwudziestu pięciu już lat płyną z Torunia do Polski i wszędzie tam, dokąd dociera głos Radia Maryja, to na pewno znajdziemy w nim rozwinięcie tego przesłania, które w związku z Dekalogiem przedstawił nam i przekazał jako jedno wielkie zobowiązanie nasz święty Rodak – pokreślił metropolita łódzki.

Radio stało się też głosem tych wszystkich Polaków, których rodzące się od 1989 r. społeczeństwo liberalne chciało wykluczyć i zmusić do milczenia – dodał ks. abp Marek Jędraszewski.

25-rocznica-powstania-radia-maryja-galeria

Na dzisiejszą uroczystość słowo i błogosławieństwo Apostolskie skierował Ojciec Św. Franciszek.

– Jego Świątobliwość dziękuję Bogu za wszelkie dobro, jakie w tym ćwierćwieczu zrodziło się w sercach ludzkich dzięki radiowemu przekazowi ewangelicznych treści, nauczania Magisterium Kościoła, informacji o życiu Wspólnoty wierzących w Chrystusa na całym świecie oraz dzięki modlitwie, w której w sposób szczególny uczestniczą ludzie chorzy i w podeszłym wieku – dodał.

Ojciec Św. Franciszek życzył Radiu, aby było skutecznym środkiem ewangelizacji i nośnikiem ponadczasowych wartości ludzkich.

Dziś wspólnie z radiową rodziną świętował również gospodarz diecezji toruńskiej, ks. bp Andrzej Suski, który podkreślił, że z wielką radością dziękuje Bogu za 25 lat owocnej działalności Radia Maryja.

List do uczestników uroczystości skierował ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt senior Kongregacji Wychowania Katolickiego. List ten przeczytał rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Zdzisław Klafka CSsR.

– Nie zrażając się trudnościami, Radio Maryja ubogacało i ubogaca Polaków w dobrem, prawdą, miłością, włączając się wspaniałomyślnie w zasiew Słowa Bożego i nauki Kościoła – napisał ks. kard. Zenon Grocholewski.

List przesłał również przełożony generalny Zgromadzenia Redemptorystów o. Michael Brehl CSsR, a odczytał go o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów

– Ważne jest, by to narzędzie ewangelizacji i źródło informacji, któremu ufa wiele ludzi, troskliwie i ostrożnie rozeznawało przesłanie, które ma głosić. Niech Radio Maryja będzie dalej narzędziem głoszenia Ewangelii, ciągle odnawianym przez Ducha Świętego i nauczanie Ojca Św. Franciszka – wskazał Michael Brehl CSsR.

Głos zabrał także ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. TV Trwam

– Idźcie i głoście i niech ten głos się rozchodzi po całej krainie. Alleluja i do przodu – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Na uroczystości obecny był o. Janusz Sok CSsR, Prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

– To Radio powstało i istnieje dzięki tak wielu ludziom dobrej woli. Chciałbym w imieniu wszystkich redemptorystów pracujących w radiu, w Polsce i na świecie, wam podziękować – mówił o. Janusz Sok CSsR.

Na zakończenie uroczystości 25-lecia Radia Maryja słowo skierował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor katolickiej rozgłośni.

– Dziękujemy wszystkim, którym jest drogi Bóg, honor i Ojczyzna. Bóg zapłać – powiedział o. Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl