fot. pixabay.com

Węgry: Parlament przyjął projekt ustawy zakazującej promowania homoseksualizmu w szkołach

W węgierskich szkołach nie będzie można promować homoseksualizmu oraz transseksualizmu. Tamtejszy parlament przyjął rządowy projekt ustawy w tej sprawie. Dokument zakłada, że szkolne zajęcia związane z seksualnością nie mogą propagować rzekomej zmiany płci oraz homoseksualizmu.

Ponadto w ustawie zapisano, że państwo chroni prawo dziecka do zachowania tożsamości odpowiadającej płci w chwili urodzenia.

Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris, uważa, że decyzja węgierskiego parlamentu to dobry krok w kierunku ochrony nieletnich przed ideologią gender.

– Ta decyzja jest odpowiedzią na tendencje, które obserwujemy w tej chwili. Polegają one na tym, że wykorzystuje się edukację do propagowania ideologii. Jest to wykorzystywanie najmłodszych do manipulacji. Wiemy już na przykładzie państw zachodnich, szczególnie w USA, do jakich opłakanych skutków doprowadziło forsowanie tych niebezpiecznych ideologii. Myślę, że takie prawo należy przede wszystkim odczytywać jako zabezpieczenie dzieci przed demoralizacją oraz niebezpiecznymi pomysłami, nad którymi nikt nie ma kontroli – wyjaśnia Karolina Pawłowska.

Przyjęta przez węgierski parlament ustawa zabrania też udostępniania niepełnoletnim treści pornograficznych, a także popularyzujących tzw. zmianę płci.

Dokument zakłada powstanie rejestru pedofilów. Ma to zapobiec podejmowaniu przez nich prac wiążących się z kontaktem z dziećmi. Dostęp do rejestru będą mieć np. rodzice.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl