Waszczykowski i Mitow o zagrożeniach ze Wschodu

Mamy jednakową opinię, jeśli chodzi o zagrożenia płynące ze Wschodu – powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski po spotkaniu z szefem bułgarskiej dyplomacji Danielem Mitowem w Warszawie.

Dodał, że powinniśmy uzyskać wsparcie wojsk sojuszniczych na terytorium wschodniej flanki NATO.

Witold Waszczykowski podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, że rozmowy z Mitowem w dużym stopniu dotyczyły sytuacji w Europie.

– Rozmowy były bardzo otwarte, szczere i owocne. Stoimy w tej chwili przed ważnymi decyzjami instytucji, do których należymy. Unia Europejska będzie decydowała, jak dalej rozwijać relacje z Rosją, która doprowadza nas do bólu głowy w Europie, ponieważ prowadzi dość agresywną politykę. Stoimy przed ważnymi wydarzeniami w lipcu. To będzie szczyt NATO w Warszawie, który będzie decydował również o pewnych odpowiedziach Europy i NATO na zagrożenia, które płyną ze Wschodu, ale również z Południa – powiedział Witold Waszczykowski.      

Szef MSZ Witold Waszczykowski dodał, że rozmowy z Danielem Mitowem dotyczyły także relacji bilateralnych, m.in. zwiększenia wspólnych inwestycji i wymiany towarów między Polską i Bułgarią.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl