Usuwanie skutków opadów śniegu

Usuwanie skutków nocnych opadów mokrego i ciężkiego śniegu na wschodzie kraju może potrwać do godzin popołudniowych – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W wyniku intensywnych opadów śniegu doszło do zerwania linii energetycznych. Kilkanaście tysięcy odbiorców pozostaje bez prądu.

Śnieg sparaliżował woj. podlaskie. Tu służby mają najwięcej zgłoszeń i pracy.

Energetycy na bieżąco usuwają awarie mówi Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W wyniku intensywnych opadów mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych w województwie podlaskim doszło do awarii kilkuset linii przesyłowych, powodując wyłączenie 290 tysięcy stacji transformatorowych. W szczytowym okresie bez prądu pozostawało około 22 tysięcy odbiorców. Oczywiście ekipy pracują na bieżąco, lokalizują uszkodzenia. Wiadomo, w nocy nie mogły pracować, ponieważ uniemożliwiały to warunki. Mamy informacje, że usuwanie awarii może potrwać do godzin popołudniowych dnia dzisiejszego – powiedziała Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W godzinach porannych bez prądu pozostawało jeszcze 16,5 tys. odbiorców.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że na wschodzie Polski obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne. Nadchodzący długi weekend zapowiada się także śnieżnie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl