fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: UE kontrolowana jest przez środowiska związane z LGBT i z szeroko pojętą lewicą, dla której nadrzędne wartości to cele ideologiczne

Unia Europejska kontrolowana jest przez środowiska związane z LGBT i z szeroko pojętą lewicą. Dzięki różnym procedurom udało im się zdobyć władzę i większość. Są to środowiska, dla których nadrzędne wartości to cele ideologiczne dlatego, że odrzucają religię, zwłaszcza chrześcijaństwo – mówił prof. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Środowiska LGBT nie uznają żadnych świętości. Niedawno sprofanowały figurę Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu oraz zbezcześciły kilka pomników w Warszawie. 1 sierpnia zaatakowały także uczestników obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. [czytaj więcej]

Unijna komisarz ds. równości ogłosiła, że z programu nie będą mogły skorzystać samorządy, które przyjęły rezolucję odrzucającą ideologię LGBT lub przyjęły uchwałę o obronie praw rodziny.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że „Unia Europejska kontrolowana jest przez środowiska związane z LGBT i z szeroko pojętą lewicą”.

Dzięki różnym procedurom udało im się zdobyć władzę i większość. Są to środowiska, dla których nadrzędna wartość to cele ideologiczne dlatego, że odrzucają religię, zwłaszcza chrześcijaństwo. Dla nich władza, jaką posiadają i środki, jakimi dysponują – zwłaszcza w zakresie ekonomicznym – mają ułatwić rozprawienie się z chrześcijaństwem i cywilizacją zachodnią w Europie. Musimy mieć tę świadomość, że Unia Europejska jest pewną koncepcją, jaka powstała w kontekście zagrożeń, które niosła za sobą pierwsza lewica. Tymczasem okazało się, że pierwsza lewica potrafiła się przetworzyć w drugą lewicę i obecnie ta druga lewica z całym programem tej pierwszej, czyli deformacją obrazu człowieka, rodziny, narodu, religii, Boga, to wszystko w tej chwili wraca, tylko za pomocą innych środków i z odwołaniem się do pojęcia prawa, które jest tylko prawem ustanowionym – powiedział kierownik Katedry Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL.

Prof. Piotr Jaroszyński podkreślił, że odwoływanie się do prawa z punktu widzenia środowisk lewicowych, które rządzą Zachodem, jest „odwoływaniem się do prawa wyłącznie stanowionego, czyli takiego, jakie oni sami sobie ustanowią”.

– Bez odwołania do ludzkiej natury, do Boga, to jest wielkie zagrożenie dla nas, ponieważ nasza polska tradycja opiera się na założeniach, które afirmują człowieka jako osobę i Boga Stwórcę ludzkiego życia. Tego w obecnym kształcie Unii Europejskiej po prostu nie ma, a to, co jest, to jest przygotowywanie się i kontynuacja walki z chrześcijaństwem, jaka zaczęła się już przed wiekami – zaznaczył prof. Piotr Jaroszyński.

Należy zwrócić uwagę, że środowiska LGBT atakują nie tylko symbole religijne, ale także ważne wydarzenia np. historyczne.

W poniedziałek Komenda Stołeczna Policji poinformowała o pierwszych zawiadomieniach dotyczących zakłócania porządku podczas Marszu Powstania Warszawskiego.  W sumie funkcjonariusze wylegitymowali ponad 46 osób, a zatrzymanych zostało 11 – przekazał rzecznik KSP, nadkom. Sylwester Marczak. Policjanci byli zmuszeni wynieść kilkanaście osób z miejsca zgromadzenia marszu na Placu Krasińskich. [więcej]

– Trzeba wiedzieć, że takie zagrożenia istnieją, że taka walka ma miejsce i skąd ona się bierze oraz do czego może doprowadzić. To musimy rozumieć, żeby działać, żeby zająć odpowiednią postawę, żeby się nie przestraszyć, bo są to rzeczy straszne, potworne. To nie są tylko opinie. To jest przejście do działania, jeżeli odwołują się do tolerancji, że musimy szanować swoje poglądy, to koniec końców nie chodzi tylko o poglądy, ale o to, że konkretnie do szkoły, do klasy wkroczy aktywista LGBT i doprowadzi do deprawacji i zniszczenia młodych ludzi oraz młodych sumień. To jest potworna walka i potworne zagrożenie. Musimy to zagrożenie widzieć i zająć odpowiednią postawę, która wiąże się z postawą w zakresie życia rodzinnego, bo przecież w rodzinie trzeba w jakiejś mierze o tym rozmawiać, rodzice powinni dopytywać, co dzieje się w szkole u dzieci. Nie można tego zostawić – wskazał kierownik Katedry Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL.

Tęczowa flaga nie powinna nikogo obrażać – ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wyraził także nadzieję, że policja wyjaśni dlaczego interweniowała w sobotę w jednym z mieszkań, w którym na balkonie powieszono tęczową flagę[czytaj więcej]

– Nauki, jakie dzisiaj są forsowane i stanowią klucz edukacji, nie dają odpowiedzi na pytanie: kim jest człowiek? A jak nie wiemy, kim jest człowiek, to jak mamy bronić praw i godności człowieka? To jest cała misja, jaką w chrześcijaństwie i w polskiej tradycji mamy i my do niej musimy się zwrócić, żeby odzyskać pełne i jasne widzenie tego, kim jesteśmy, kim mamy być i przed kim mamy się bronić – podsumował rozmówca Radia Maryja.

Całą rozmowę z udziałem prof. Piotra Jaroszyńskiego z wtorkowej audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj