fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz-Mańk: My, jako Rodzina Radia Maryja, mamy bardzo wiele do zrobienia ws. 1 proc. podatku

Mam nadzieję, że nasi słuchacze oraz telewidzowie mają w sercu potrzebę, aby wspierać dzieła, z którymi są od wielu lat – mówiła w środę na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Gość Radia Maryja wskazała, że przeznaczenie 1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość „to prosta rzecz, która nic nas nie kosztuje”.

– Ten podatek dochodowy każdy z nas już zapłacił. Jeżeli pobieramy emeryturę albo rentę, to ZUS lub KRUS, przekazując nam emeryturę czy rentę, pobierał zaliczki na podatek dochodowy i te pieniądze już są w urzędzie skarbowym – zaznaczyła.

Podobnie jest w przypadku osób, które mają umowę o pracę, dzieło itp.

– Pracodawca pobierał w ciągu całego roku zaliczki na podatek dochodowy i te środki również są już w urzędzie skarbowym. My natomiast mamy prawo zdecydować, komu przekażemy 1 proc. naszego podatku. Także to nas już nie kosztuje, a naprawdę możemy zdziałać bardzo wiele – tłumaczyła.

Mam nadzieję, że nasi słuchacze oraz telewidzowie mają w sercu potrzebę, aby wspierać dzieła, z którymi są od wielu lat – powiedziała dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

– My, jako Rodzina Radia Maryja, mamy bardzo wiele do zrobienia. Prosimy o to państwa, aby zapytać się w rodzinie, wśród naszych sąsiadów czy wśród naszych znajomych, czy oni przekazują 1 proc. swojego podatku na rzecz jakiejś organizacji. Jeśli tego nie czynią, to my możemy powiedzieć, co robi Fundacja Nasza Przyszłość, jakie podejmuje działania i być może uda nam się przekonać kogoś, żeby ten 1 proc. swojego podatku tej fundacji przekazał – akcentowała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Całą rozmowę z Lidią Kochanowicz-Mańk w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj