fot. PAP/Piotr Wittman

Szef rządu deklaruje stworzenie programu ubezpieczeniowego dla rolników

Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiada program ubezpieczeniowy dla rolników. Szczegóły będą znane w najbliższych miesiącach. Program ma zacząć działać od przyszłego roku.

 

Setki godzin ciężkiej pracy może w ciągu kilku chwil przekreślić pogoda. Każdego roku rolnicy drżą o swoje uprawy. Takie sygnały wysyłają też do premiera.

– Wszyscy podkreślają kapryśność pogody – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Gwałtowne nawałnice i susza nie raz spędzały rolnikom sen z powiek. Premier chce dać im więcej bezpieczeństwa. Zapowiedział program ubezpieczeniowy i mówi o przełomie.

– Wszelkie klęski żywiołowe, susza, gradobicia, podtopienia, gwałtowne ulewy, ale także klęski dotykające zwierząt, takie jak ptasia grypa i ASF muszą być ubezpieczone ze wsparciem państwa – wskazał Mateusz Morawiecki.

Według zapowiedzi premiera specjalny program powstanie w najbliższych miesiącach i ma obowiązywać już na kolejny sezon.

Mateusz Morawiecki przebywał w czwartek w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Odwiedził dwa gospodarstwa oraz grupę producentów warzyw. Towarzyszył mu Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

– Chcemy, żeby wszyscy Polacy zrozumieli, że bez rolnika, bez jego produkcji, bez ciężkiej pracy, bez trudu, bez żniw, które teraz trwają, nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa – zaznaczył minister rolnictwa.

Premier zachęcał do kupowania polskich produktów.

– Bądźmy gospodarczymi patriotami polskimi – powiedział szef rządu.

Premier tłumaczył, że kupując polskie produkty wspieramy polskich rolników. Dziękował też mieszkańcom wsi za dbanie o polską ziemię i żywność, a także tradycję, kulturę i wiarę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl