Źródła: Premier Morawiecki 4 lipca w Parlamencie Europejskim w Strasburgu

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi 4 lipca Parlament Europejski w Strasburgu, gdzie weźmie udział w debacie – poinformowały PAP we wtorek źródła dyplomatyczne w Brukseli i w służbach prasowych PE. Lipcowa sesja europarlamentu odbędzie się w dniach 2-5 lipca.

Przywódcy unijni odwiedzają PE w Strasburgu, by wziąć udział w debacie z europosłami na temat przyszłości Unii Europejskiej. Jak dotąd w sesjach wzięli udział premier Irlandii Leo Varadkar, premier Chorwacji Andrej Plenković, premier Portugali Antonio Costa oraz prezydent Francji Emmanuel Macron. W debatach bierze też udział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

W ubiegłym tygodniu Macron przedstawiał w Strasburgu swoją wizję najbliższych miesięcy UE. Jak mówił podczas debaty, Francja jest gotowa na zwiększenie wkładu do przyszłego unijnego budżetu, a UE musi do wiosny 2019 roku uporać się z problemem migracji, reformą strefy euro oraz opodatkowaniem firm internetowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl