Sąd przedłużył areszt dla Roberta N. podejrzanego ws. warszawskich reprywatyzacji

Wrocławski SA uwzględnił we wtorek wniosek prokuratury i przedłużył na trzy kolejne miesiące areszt dla adwokata Roberta N., podejrzanego w śledztwie dot. warszawskich reprywatyzacji. N. jest podejrzany m.in. o współudział w oszustwie przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad.

O przedłużeniu aresztu dla N. poinformował dziennikarzy po posiedzeniu sądu prokurator Krzysztof Sztur z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

„Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i podzielił argument, że w przypadku N. zachodzi obawa matactwa” – powiedział prokurator.

Adwokat Robert N. (brat Marzeny K. – byłej urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości, która również przebywa w areszcie wz. ze śledztwem dot. warszawskich reprywatyzacji), zdaniem prokuratury miał wspólnie i w porozumieniu z adwokat Aliną D. i jej synem b. wiceszefem Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza Jakubem R., brać udział w oszustwie dotyczących wydania decyzji administracyjnych dla nieruchomości położonych w Warszawie.

Adwokat miał również z R. i D. dopuścić się oszustwa w związku z uzyskaniem prawa własności i użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Kościelisku przy ul. Salamandry 30.

Według prokuratury Alina D. i Robert N. reprezentowali dwie linie spadkobierców polskiego generała Tadeusza K. – angielską i kanadyjską. Jak twierdzą śledczy, adwokaci wprowadzali w błąd spadkobierców m.in. co do czynności prawnych, które podejmują i roszczeń wchodzących w skład spadku po polskim generale.

„Zbyli oni na rzecz podstawionych osób prawa i roszczenia do nieruchomości wchodzących w skład masy spadkowej. Do zbycia praw i roszczeń doszło po znacznie zaniżonych kwotach, nie odpowiadających ich rzeczywistej, rynkowej wartości” – informowała wcześniej prokuratura.

N. podobnie jaki Alina D. i Jakub R. od lutego 2017 r. przebywają w areszcie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl