Premier Beata Szydło: Dla mnie najważniejsze jest to, by odbyła się reforma wymiaru sprawiedliwości

Dla mnie najważniejsze jest to, aby się odbyła reforma wymiaru sprawiedliwości  bo na to czekają Polacy; prezydent zgłosił swoją propozycję, którą uważam, że parlament rozważy – oświadczyła w Sejmie premier Beata Szydło.

Andrzej Duda oświadczył we wtorek, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak zapowiedział, proponuje, by członków KRS Sejm wybierał większością 3/5 głosów. Prezydent dodał, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym w jej obecnym kształcie, jeśli Sejm nie uchwali jego projektu ustawy ws. KRS.

Propozycję prezydenta skomentowała w rozmowie z dziennikarzami premier Beata Szydło.

„Dla mnie najważniejsze jest to, aby się odbyła reforma wymiaru sprawiedliwości, bo na to czekają Polacy. Reforma jest potrzebna” – powiedziała.

„Oczywiście prezydent zgłosił w tej chwili swoją propozycję, którą uważam, że parlament rozważy” – dodała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreśliła jednocześnie, że Polacy oczekują dzisiaj „wymiaru sprawiedliwości, który będzie im służył dobrze i uczciwie”.

„To jest dzisiaj cel rządu, to jest cel Prawa i Sprawiedliwości, żebyśmy taką reformę wprowadzili i te zmiany, które proponujemy ku temu zmierzają” – mówiła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl