fot. PAP/Leszek Szymański

WSA w Warszawie podjął decyzję o odroczeniu rozprawy ws. Twardej 10

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odroczył rozprawę ws. Twardej 10. Przedstawiciele komisji weryfikacyjnej złożyli wniosek o wyłącznie jednego z sędziów.

Sąd miał dziś rozpatrzyć m.in. skargi na decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości położonej przy ul. Twardej, które wnieśli zarówno beneficjenci decyzji zwrotowych, jak i miasto stołeczne Warszawa.

Mecenas Kamil Zaradkiewicz uzasadniając wniosek komisji zwrócił uwagę na wątpliwości co do bezstronności sędzi Elżbiety Sobieralskiej.

– Pani sędzia Sobieralska, orzekająca w dzisiejszej sprawie, uczestniczyła w wydawaniu orzeczeń weryfikujących rozstrzygnięcia w ramach dzikiej reprywatyzacji, w których występowali kuratorzy dla – najprawdopodobniej, tak wynika pośrednio z uzasadnień, orzeczeń, bo tylko do nich mamy dostęp – osób nieżyjących. Wówczas, jako sędzia orzekający, nie dostrzegła żadnych nieprawidłowości w tym zakresie w postępowaniu w warszawskim ratuszu – wskazał mec. Kamil Zaradkiewicz.

WSA wyznaczył na dziś rozpoznanie pierwszych skarg na decyzje komisji weryfikacyjnej dotyczące uchylenia decyzji zwrotowych w sprawie nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10 oraz dawnej ul. Siennej 29.

RIRM

drukuj