fot. twitter.com/PremierRP

Premier: Zapraszam opozycję na przyszły tydzień, po to, żeby znowu porozmawiać o Białorusi  

Zapraszam opozycję na przyszły tydzień, po to, żeby znowu porozmawiać o Białorusi w obecnym stanie wydarzeń – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wyraził też zadowolenie, że ostatnia rozmowa z opozycją na temat Białorusi „była konstruktywna”.

„Chciałbym zaanonsować zaproszenie dla opozycji na przyszły tydzień, po to, żeby znowu porozmawiać o Białorusi w obecnym stanie wydarzeń” – powiedział Morawiecki w środę w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Dodał, iż cieszy się, że ostatnia rozmowa z opozycją na temat Białorusi „była konstruktywna”.

„Cieszę się, że przedstawiciele opozycji w ogromnej większości zgadzali się z naszymi działaniami, wspierali nasze działania” – podkreślił szef rządu.

Dopytywany, czy ta rozmowa przyniosła już efekty w Parlamencie Europejskim, premier odparł: „Myślę, że przynosi ona efekty zarówno w Parlamencie Europejskim, jak również na forum międzynarodowym”.

„Tutaj działanie przedstawicieli opozycji, chociażby pana Roberta Biedronia w PE jest bardzo jednoznaczne, wskazujące na brak legalności władzy na Białorusi i inspirujące inne grupy parlamentarne” – powiedział Morawiecki.

PAP

drukuj