fot. PAP/EPA

SG: Białoruscy żołnierze próbowali zniszczyć tymczasową zaporę graniczną

Żołnierze białoruscy próbowali w nocy zniszczyć tymczasową zaporę graniczą w rejonie  Wólki Terechowskiej k. Czeremchy – podała Straż Graniczna. Doszło także do próby przekroczenia granicy przez ok. 100 migrantów.

Służby przekazały, że w rejonie miejscowości Czeremcha ma Podlasiu żołnierze białoruscy wyrywali słupki ogrodzeniowe oraz rozrywali drut kolczasty przy pomocy pojazdu służbowego. Polskie służby były przy tym oślepiane wiązkami laserowymi. Białorusini wyposażyli też grupę migrantów w gaz łzawiący, który został użyty w kierunku polskich służb.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Katarzyna Zdanowicz, wskazuje, że polskie służby nie dają się sprowokować i skupiają się na tym, by nie doszło do nielegalnego przekroczenia granicy.

– Sytuacje są niezwykle niebezpieczne. Jeżeli chodzi o osoby ochraniające naszą granicę, staramy się zachować spokój i reagować na zagrożenie nielegalnego przekroczenia granicy. Czynności są podejmowane wspólnie (przez służby – red.) i nie dajmy się sprowokować – mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.   

Ostatniej doby odnotowano łącznie 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec 78 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.

Policja poinformowała z kolei, że w rejonie Wólki Terechowskiej znaleziono w piątek ciało ok. 20-letniego Syryjczyka.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl