fot. https://twitter.com/PolicjaSlaska

Częstochowa: Policja przejęła 2,4 kg narkotyków; trzech zatrzymanych

Prawie 2,4 kg narkotyków – amfetaminę, metamfetaminę i tabletki ecstasy – znaleźli częstochowscy policjanci przy trzech zatrzymanych przed kilkoma dniami mężczyznach. Podejrzani to mieszkańcy Częstochowy w wieku od 18 do 25 lat.

Jak podała częstochowska komenda, zatrzymania to efekt kilkumiesięcznej pracy policjantów z grupy do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców. Zatrzymani mieli przy sobie łącznie prawie 24 tysiące działek dilerskich amfetaminy, metamfetaminy i 44 tabletki ecstasy.

„W ubiegły piątek (6 sierpnia) w wyniku podjętej obserwacji na osiedlu Północ, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje psychotropowe. Przy 18-latku policjanci znaleźli kilka działek dilerskich metamfetaminy, a przy jego starszym o 7 lat koledze 45 działek” – poinformowała częstochowska komenda.

Jak się okazało, 25-latek również w miejscu zamieszkania przechowywał narkotyki. Policjanci oprócz 1160 działek dilerskich metamfetaminy znaleźli tam też 44 tabletki ecstasy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Tego samego dnia nieumundurowani policjanci dotarli także do 23-letniego mieszkańca miasta, który w pomieszczeniu gospodarczym ukrywał ponad 21 tys. działek dilerskich amfetaminy i prawie 1,6 tysiąca działek metamfetaminy. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Także jemu grozi do 10 lat więzienia.

„Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do brania narkotyków i dopalaczy” – podsumowali policjanci.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl