Sejm będzie pracował nad zmianami w Ordynacji podatkowej

Posłowie rozpoczną dziś prace nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. Nowela zakłada wprowadzenie do polskiego prawodawstwa klauzuli obejścia prawa, która ma przeciwdziałać unikaniu przez firmy opodatkowania.

Klauzula ma uniemożliwić firmom dokonywania sztucznych i niemających uzasadnienia gospodarczego czynności, za pomocą których próbowałyby ominąć przepisy i osiągnąć korzyści podatkowe.

Poseł Janusz Szewczak, ekonomista, mówi, że kierunek prac jest dobry, jednak trzeba poczekać na ostateczną wersję projektu.

– To jest początek prac. Na pewno idea uszczelnienia systemu podatkowego jest konieczna w Polsce, bo przez ostatnie 8 lat pozwolono tu hulać do woli dużym firmom i koncernom, czy nawet wielkim sieciom supermarketów, które podobno były wręcz deficytowe i trzeba było im zwracać podatek. To pokazuje, jakie mamy tutaj możliwości działania. Myślę, że trzeba wspólnie ze środowiskami przedsiębiorców pracować nad tymi klauzulami uchylania się opodatkowania, nad nową ordynacją podatkową. To jest, można powiedzieć, taka konstytucja podatkowa, dlatego ona jest tak ważna i dlatego trzeba bardzo profesjonalnie, rzetelnie podejść do tego projektu – zwraca uwagę poseł Janusz Szewczak.

Wieczorem w Sejmie zaplanowano dłuższy, 2,5-godzinny blok głosowań. Możliwe, że posłowie przyjmą uchwałę w 1050. rocznicę Chrztu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl