DudaPomoc po poznańsku

Kilkadziesiąt porad, interwencji prawnych oraz pism zredagowanych do sądów – to bilans dotychczasowej działalności poznańskiej DudaPomocy, zainicjowanej przez posła PiS-u Bartłomieja Wróblewskiego. O sprawie informuje ,,Nasz Dziennik”.

„DudaPomoc po Poznańsku”  jest uzupełnieniem  działalności Biura Interwencji Pomocy Prawnej,  które dziś działa przy Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Poznańska DudaPomoc rozpoczęła się w styczniu bieżącego roku i ma charakter prospołeczny. Udzielana jest dobrowolna i bezpłatna pomoc prawna przez kilkunastu radców pranych, adwokatów i doktorów prawa.

Poseł PiS-u Bartłomiej Wróblewski mówi, że pomoc kierowana jest przede wszystkim osobom prawdziwie potrzebującym.

Mnie zainspirowało hasło rzucone przez pana prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego kampanii wyborczej i stworzyłem w Poznaniu i powiecie poznańskim sześć biur DudaPomocy. Są trzy grupy osób, którym pomagamy. Po pierwsze, pomagamy tam, gdzie ludziom dzieje się  krzywda. Po drugie, tam, gdzie istnieje jakiś problem związany ze złym funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości i po trzecie, szczególnie w tych przypadkach, kiedy widoczne są problemy finansowe, trudna sytuacja osoby, która zwraca się o pomoc – informuje poseł Bartłomiej Wróblewski.

Obecnie punkty są w Poznaniu, Luboniu, Koziegłowach, Buku, Swarzędzu a także w Tarnowie Podgórnym.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl