fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej

Blisko trzysta szkół z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu. Resort przeznaczy 245 mln złotych na rozwój infrastruktury sportowej, a to oznacza budowę lub remont około 500 obiektów w całej Polsce.

Ministerstwo Sportu i Turystyki po raz kolejny stawia na młodzież. Program „Klub” miał zapewnić dodatkowe pieniądze dla klubów sportowych, celem programu „SKS” było zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Z dodatkowych zajęć korzysta ok. 240 tys. dzieci i młodzieży.

– Łączna suma, którą przeznaczamy na te programy to 72 mln złotych. W tym roku mamy też taką dobrą informację, że Ministerstwo Finansów uwolniło nam dodatkowe środki, dodatkowe 35 mln złotych – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki

To jednak nie jedyne pieniądze, jakie mają popularyzować sport wśród dzieci i młodzieży. W ramach Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej wybudowanych, przebudowanych bądź zmodernizowanych ma być około 500 obiektów w całej Polsce. Jednym z nich jest sala gimnastyczna w Pruszkowie.

– Za moimi plecami znajduje się taka surowa ściana. Ta ściana zostanie usunięta. Przez tą ścianę będziemy wchodzić do nowej sali gimnastycznej, która będzie wyposażona w całej zaplecze sanitarno-regeneracyjne – zaznacza Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Budowa obiektu to efekt zaangażowania wielu środowisk, w tym także władz miasta Pruszkowa. W całej Polsce na rozwój infrastruktury sportowej resort przeznaczy 245 mln złotych. Skorzysta na tym blisko 300 szkół.

– Nie zawężamy się wyłącznie do sal gimnastycznych. Chcemy modernizować obiekty przyszkolne, korty tenisowe, pływalnie, w zależności od strategii poszczególnych samorządów, strategii poszczególnych szkół – podkreśla minister sportu i turystyki.

W następnych latach kwota dofinansowania ma być jeszcze większa. Oznacza to, że kolejne szkoły będą mogły skorzystać ze środków przygotowanych przez ministerstwo. Obiekty sportowe mają służyć nie tylko uczniom, ale także całej lokalnej społeczności.

– To inwestowanie w twarde projekty, które pozostaną po nas, będą służyć przez następne 10, 15, 20, 40 lat. Tego nikt już nie odbierze mieszkańcom Pruszkowa i uczniom liceum im. Tomasza Zana – zaznacza Maksym Gołoś.

Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej to efekt współpracy resortu sportu i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wpisuję się w proponowaną przez MEN reformę edukacji.

TV Trwam News/ RIRM

drukuj