ZNP chce wyrugować ze szkół symbole Świąt Bożego Narodzenia?

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie chce w szkołach symboli Świąt Bożego Narodzenia. Takie sugestie pojawiły się w „Głosie Nauczycielskim” będącym organem ZNP – informuje „Nasz Dziennik”.

Tradycyjny opłatek miałyby zastąpić życzenia, a jasełka przedstawienie odnoszące się do zimy.

Ponadto w okresie przedświątecznym dzieci brałyby udział w „uroczystościach w duchu religii”. Chodzi o zabawy przybliżające uczniom m.in. żydowska Chanukę czy starosłowiańskie święto Godowe.

Mirosław Orzechowski były wiceminister edukacji narodowej uważa, że tego typu propozycje to próby zacierania wartości katolickich w szkołach.

Ktoś, komu się zdaje, że w Polsce można wytrzeć katolicyzm, wiarę w Boga i porządek, na którym została zbudowana Polska ze szkoły, z tradycji, jest człowiekiem właściwości umysłowych, które go nie predysponują gdziekolwiek do miejsc związanych z polską szkołą, czy wychowaniem młodzieży. Polska szkoła nie może się odbywać pod batutą kilku politycznych wariatów, krótko mówiąc. Rodzice absolutnie muszą to odrzucić. Wierzę, że żaden dyrektor nie weźmie tego poważnie i nie spróbuje wprowadzić w życie, nawet gdyby był członkiem ZNP – podkreśla były wiceminister edukacji narodowej.

Związek Nauczycielstwa Polskiego twierdzi, że artykuł jaki pojawił się w „Głosie Nauczycielskim” nie jest oficjalnym stanowiskiem Związku. „Nigdy go nie zajmowaliśmy i nie będziemy zajmować” – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” rzecznik ZNP.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl