fot. Przemysław Keler/KPRP

Prezydent A. Duda zmienił skład Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Dialogu Społecznego. Dziękując za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w prace Rady, prezydent podkreślił, że bardzo zależy mu, by płaszczyzna dialogu między stroną rządową, organizacjami pracowników i pracodawców była zawsze żywa.

„Czas mamy bardzo trudny, poczynając od pandemii COVID-19, która była ogromnym wstrząsem dla polskiej gospodarki i dla polskiego społeczeństwa, kiedy pochylaliśmy się nad problemami dotyczącymi wręcz fundamentalnych kwestii egzystencjalnych, jak przetrwać te trudne czasy –powiedział prezydent Duda podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Jak dodał, kolejne trudności przyniosła wojna na Ukrainie, której efektem jest napływ obywateli z Ukrainy, poszukujących w naszym kraju zatrudnienia i nowego miejsca do życia oraz kryzys gospodarczy, przede wszystkim energetyczny, bardzo trudny dla rynku gospodarczego, „który jest dramatem dla dużej części przedsiębiorstw, ale także i dla odbiorców indywidualnych”.

Dziękując za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w prace Rady, prezydent podkreślił, że bardzo zależy mu, by płaszczyzna dialogu między stroną rządową, organizacjami pracowników i pracodawców była zawsze żywa.

Dodał, że od prac RDS zależy, jak kształtuje się rynek gospodarczy i społeczny.

„To bardzo odpowiedzialna rola. Wiąże się z rzeczywistym wpływem na bieg polskich spraw” – zaznaczył Duda.

Do Rady Dialogu Społecznego ze strony organizacji związkowych zostało powołanych troje przedstawicieli OPZZ: Piotr Ostrowski, Elżbieta Aleksandrowicz, Michał Lewandowski, ze strony organizacji pracodawców: Piotr Kamiński z Pracodawców RP oraz Piotr Soroczyński z Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Ze składu Rady Dialogu Społecznego odwołani zostali: Andrzej Radzikowski, Urszula Michalska, Sławomir Redmer (przedstawiciele OPZZ ze strony organizacji związkowych) oraz Rafał Baniak z Pracodawców RP i Dariusz Blocher z Federacji Przedsiębiorców Polskich (ze strony organizacji pracodawców).

Rada Dialogu Społecznego to najważniejsza instytucja krajowego dialogu społecznego w Polsce. Stanowi forum współpracy i dialogu trójstronnego strony pracowników, strony pracodawców oraz strony rządowej. RDS zastąpiła działającą od 1994 r. Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno–Gospodarczych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl