fot. PAP/Andrzej Lange

Prezydent A. Duda powołał Radę ds. Bezpieczeństwa i Obronności

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Radę ds. Bezpieczeństwa i Obronności. W wydarzeniu uczestniczyli: Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Prezydent RP wyraził wdzięczność członkom rady za gotowość do tego, aby wspomóc zwierzchnika Sił Zbrojnych w kwestiach merytorycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Andrzej Duda zwrócił uwagę na sytuację, jaka ma miejsce w otoczeniu Polski.

Czas jest bardzo trudny. Jak Państwo świetnie wiecie mamy sytuację hybrydową, a w istocie jest to atak hybrydowy na naszej wschodniej granicy. Myślę oczywiście o granicy polsko-białoruskiej, ale mamy szereg różnego rodzaju niepokojących sygnałów ze strony wschodniej, dotyczącej nie tylko nas bezpośrednio, ale dotyczącej także naszych sąsiadów, chodzi szczególnie o Ukrainę. Mamy także oczywiste kwestie tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie – zaznaczył prezydent RP.

Rada ds. Bezpieczeństwa i Obronności została powołana w ramach Narodowej Rady Rozwoju. W jej skład wchodzą eksperci z zakresu dyplomacji, cyberbezpieczeństwa i wojska. Część z tych osób współpracowała już z Andrzejem Dudą. Jest to najmniejsza rada spośród wszystkich. Prezydent RP przyznał, że rozważane są jeszcze dwie kandydatury.

Niektóre ze spotkań Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności mogą być objęte klauzulą tajności ze względu na wrażliwość poruszanych tematów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl