fot. twitter.com/PremierRP

Premier RP: Krok po kroku chcemy zmieniać sytuację w szpitalach

Krok po kroku chcemy zmieniać sytuację w szpitalach i wymieniać sprzęty na nowocześniejsze, by SOR nie kojarzył się z kolejkami, ale ze sprawną obsługą – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w podpisaniu umów na dofinansowanie dla szpitali.

Szef rządu polskiego, który w poniedziałek w Ciechanowie wziął udział wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim w podpisaniu umów na dofinansowanie dla szpitali w województwie mazowieckim, zaznaczył, że rząd chce „krok po kroku” zmieniać sytuację w polskich szpitalach.

„Żeby Szpitalne Oddziały Ratunkowe nie kojarzyły się z długimi kolejkami, z zatłoczonymi korytarzami, tylko ze sprawniejszą obsługą, sprawniejszymi procedurami, ze sprawniejszym procesem podejścia do pacjentów, do pacjentów, którzy są bardzo często w bardzo trudnej sytuacji” – mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że cieszy się, że udało się zbudować program wsparcia Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w całej w Polsce, który ma na celu m.in. wymianę sprzętu i poprawę jakości usług.

„Ten program zbudowany tutaj, we współpracy z tą państwową wyższą szkołą, ale również z innymi w całym kraju będzie służył na pewno dobrze obywatelom, ponieważ tu pokazujemy, jak patrzymy w przyszłość perspektywicznie, nie tylko tu i teraz” – wskazał premier.

PAP/RIRM

drukuj