fot. PAP/Radek Pietruszka

Powstaje Polska Fundacja Narodowa

Dziś zostanie podpisany akt notarialny tworzący Polską Fundację Narodową. Zadaniem nowego podmiotu ma być budowa polskiej marki i promocja jej za granicami naszego kraju.

Przed Fundacją ogromne zadanie kształtowania dobrego wizerunku Polski za granicą – mówił wczoraj minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, tymczasowo kierujący likwidowanym resortem Skarbu Państwa.

– Ta Fundacja Narodowa ma wielkie zadanie. To jest promocja polskiej gospodarki za granicą, ale również promocja i kształtowanie wizerunku naszego kraju za granicą. To jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie, abyśmy byli postrzegani tak jak rzeczywiście jesteśmy w kraju, a nie tak jak próbują określać czasami nasz kraj inne ośrodki medialne – zaznaczył minister Henryk Kowalczyk.

Budżet Fundacji ma wynosić rocznie ponad 100 mln zł, co pozwoli na aktywne i zdecydowane pojawianie się z przekazem, na którym zależy Polsce.

Powołanie Polskiej Fundacji Narodowej ogłosiła 13 lipca br. wraz z ówczesnym szefem ministerstwa skarbu państwa Dawidem Jackiewiczem premier Beata Szydło.

Pod listem intencyjnym ws. powstania Fundacji podpisali się przedstawiciele spółek Skarbu Państwa.

RIRM

drukuj