fot. PAP/Andrzej Grygiel

Polska Fundacja Narodowa wspiera szpitale

Polska Fundacja Narodowa intensywnie wspiera szpitale, aby ograniczyć skutki kryzysu wynikającego z zagrożenia epidemią koronawirusa dla zdrowia i życia Polaków. Kieruje się społeczną odpowiedzialnością organizacji i działa w sytuacji wymagającej integracji celów i zasobów podmiotów publicznych, komercyjnych oraz NGO’s.

Polska Fundacja Narodowa przekazała środki na sprzęt diagnostyczny do walki z koronawirusem: kardiomonitory, defibrylatory, pompy infuzyjne, aparaty AMBU, LUCAS do reanimacji, wózki transportowe dla pacjentów, wózki anestezjologiczne, krzesełko kardiologiczne, komorę do transportu pacjentów zakaźnych, pompę do żywienia dojelitowego, ciśnieniomierze, stetoskopy elektroniczne, aparaty do mierzenia ciśnienia, termometry na podczerwień.

„W trybie natychmiastowym przekazaliśmy środki finansowe na bieżące, pilne potrzeby 5 szpitali wskazanych przy pełnej koordynacji ustaleń z Ministerstwem Zdrowia. Konieczne jest, aby wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej okazało się nie tylko zgodne z logiką szerokiego spektrum podejmowanych działań, ale też miało nader realny wpływ na wzmocnienie działań diagnostyczno-leczniczych w placówkach medycznych na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego”powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Skierowane do placówek wsparcie finansowe umożliwi zabezpieczenie szpitali także w środki do dezynfekcji skóry, powierzchni oraz środki zabezpieczenia bezpośredniego, w tym ponad 20 tysięcy masek chirurgicznych i filtrujących, kilka tysięcy rękawic ochronnych, wzmocnione fartuchy chirurgiczne, gogle ochronne, przyłbice, czepki chirurgiczne, kombinezony, okulary ochronne i ochraniacze na buty, które należą do najbardziej potrzebnych artykułów w kategorii bezpieczeństwa personelu medycznego.

Polska Fundacja Narodowa sfinansowała również zakup ambulansu transportowego typu A2 „dializówka”, który będzie wykorzystywany w szpitalu zakaźnym na Mazowszu.

„Nie ma bardziej realnej formy podjęcia inicjatywy, niż włączenie się w skuteczne ratowanie ludzkiego życia. Tylko współpraca z Ministerstwem Zdrowia, ze szpitalami, których personel staje codziennie w obliczu największego wyzwania, jakim jest epidemia koronawirusa, skutkować może konkretnymi, dobrymi owocami” – podkreślił Michał Góras, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Biuro Prasowe Polskiej Fundacji Narodowej/radiomaryja.pl

drukuj