PKW zajmie się sprawą kampanii „Sprawiedliwe sądy”

Państwowa Komisja Wyborcza zajmie się dziś sprawą kampanii Polskiej Fundacji Narodowej „Sprawiedliwe sądy”. O kontrolę zwróciła się Nowoczesna. Według niej PKW powinna zbadać, czy nie doszło do złamania przepisów dotyczących finansowania partii politycznych.

Nowoczesna oskarża Prawo i Sprawiedliwość o wykorzystanie Polskiej Fundacji Narodowej do realizacji własnych partyjnych celów.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski na antenie Polskiego Radia bronił kampanii. Powiedział, że jest ona realizowana na prośbę rządu, by zmienił się niesłusznie nadszarpnięty wizerunek Polski.

– Musimy dbać o to, i każde pieniądze są warte tego, żeby Polska była dobrze odbierana na świecie. Ten wizerunek nadszarpnięto. Totalna opozycja pojechała na skargę do przedstawicieli Unii Europejskiej i przedstawiła fałszywy obraz tego, co dzieje się w Polsce – akcentował marszałek Senatu.

Marszałek Senatu przekonywał, że kampania jest czysta i klarowna. Zaznaczył, że nie biorą w niej udziału politycy PiS.

Celem kampanii Polskiej Fundacji Narodowej w sprawie sądów jest wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej potrzeby reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. W ramach kampanii prezentowane są m.in. spoty w telewizji i bilbordy na ulicach.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl