Sejmowe komisje o projekcie dot. przyjmowania uchodźców w Polsce

Posłowie połączonych komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz ds. UE rozpatrzą dziś projekt uchwały dot. przyjmowania uchodźców w Polsce. Dokument zaproponowali parlamentarzyści PiS-u.

Wyrażono w nim sprzeciw wobec unijnych propozycji ustanowienia stałych mechanizmów alokacji cudzoziemców do Polski.

W uchwale podkreślono, że wprowadzenie systemu redystrybucji migrantów mogłoby zwiększyć ich napływ na teren UE. Wskazano też, że przyjęcie tego systemu stanowiłoby pogwałcenie kompetencji państw członkowskich.

Poseł Arkadiusz Czartoryski, przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, podkreślił, że poszczególne państwa powinny same decydować czy chcą przyjmować uchodźców.

– Polska cały czas stoi bardzo jasno na stanowisku, że nie można przymusowo narzucać państwom członkowskim Unii Europejskiej kwot uchodźców, których miałby dany kraj przyjąć, dlatego, że specyfika każdego z państw, uwarunkowania prawne, jak również w ogóle prawo do własnej polityki imigracyjnej są prawami niezbywalnymi państw Unii Europejskiej. Naszym zdaniem jest to poza traktatami zjednoczeniowymi. Prawo i Sprawiedliwość stoi bardzo jasno na stanowisku, ażeby każde państwo – członek Unii Europejskiej miało własną politykę imigracyjną – powiedział Arkadiusz Czartoryski.

Rozporządzenie ws. przyjmowania uchodźców i migrantów PE i Rada Europejska wydały w czerwcu 2013r.

Polski Sejm w kwietniu br. wydał uchwałę, w której stanowczo przeciwstawił się jakimkolwiek próbom ustanawiania stałych mechanizmów alokacji uchodźców czy migrantów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl