fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

P. Jaki przedstawił pomysły na funkcjonowanie warszawskich urzędów

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje pomysły na funkcjonowanie warszawskich urzędów. Zapowiedział, że jeśli wygra wybory, będzie chciał m.in. wydłużyć godziny ich pracy. 

Przez dwa dni w tygodniu mieszkańcy Warszawy mogliby swoje sprawy załatwiać do godziny 20:00. Z kolei do osób starszych i niepełnosprawnych urzędnik przyjechałby do domu.

Ponadto do dyspozycji petentów Patryk Jaki zaproponował asystentów klienta, którzy ułatwią wizytę w placówce m.in. poprzez pokierowanie do odpowiedniego działu.

Patryk Jaki podkreślił, że urząd ma być służbą dla ludzi, a nie na odwrót.

– Chcemy pokazać, że Urząd Miasta może być otwarty dla obywatela i może funkcjonować inaczej. Chcemy zmienić filozofię w myśleniu o jego funkcjonowaniu. On ma być przyjazny i służyć obywatelom. Nie może być tak, że mieszkaniec Warszawy jest traktowany w urzędzie jako osoba „jak musisz przyjść, to już to załatwmy”. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich urzędników, a systemu. Są ludzie bardzo dobrzy w urzędach, którzy są otwarci na potrzeby mieszkańców, ale system powoduje, że siedzą za biurkiem i mają naturalną instytucjonalną barierę, aby pomóc obywatelom. Dlatego chcemy to zmienić. Chcemy pokazać, że może być asystent klienta, który powie: „Proszę pana, jeśli pan chce załatwić tę sprawę, to proszę iść w to miejsce. Pomogę panu” – mówił Patryk Jaki.

Polityk zapowiedział również weryfikację kadry urzędniczej odpowiedzialnej za reprywatyzację. Jednocześnie zapewnił, że szeregowi pracownicy mogą się czuć bezpieczni.

Propozycje, które przedstawił Patryk Jaki, wpisują się w jego przedwyborczy program.

RIRM

drukuj