fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Nie dba się o warszawskie rodziny; zamiast tego mamy tramwaj różnorodności

Nie mamy komunikacji, żłobków, dbania o warszawskie rodziny czy jakość życia, ale zamiast tego mamy tramwaj różnorodności i sprawy LGBT” – ocenia prezydenturę Rafała Trzaskowskiego w Warszawie w rozmowie z portalem Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Mija 100 dni prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. W tym kontekście minister Patryk Jaki mówi, że „jest to prezydentura, która – trudno w to uwierzyć, ale wiele na to wskazuje – jest gorsza od prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz”.

– Wycofywanie się z najważniejszych obietnic dot. metra, komunikacji. Miały być stuprocentowe dopłaty do wymiany pieców i walka ze smogiem, a okazuje się, że tego już nie będzie. Miało być 100 złotych dofinansowania do zajęć dodatkowych dla każdego dziecka w Warszawie. Zamiast tego jest pilotaż, czyli znów kłamstwo. Miało być rozliczenie z reprywatyzacją. Oczywiście nic takiego się nie wydarzyło. Miała być zmiana w polityce sportowej, odbudowa Skry. Z tego również zrezygnowano. Rafał Trzaskowski wycofuje się ze wszystkich swoich najważniejszych obietnic merytorycznych. A co daje w zamian? Program „LGBT plus”, czyli miliony na hostele dla ludzi z LGBT, miliony złotych na jakieś dodatkowe etaty ludzi, którzy mają pilnować typowo obyczajowych spraw LGBT. Dodatkowo, daje tramwaj różnorodności. Nie mamy komunikacji, żłobków, dbania o warszawskie rodziny czy jakość życia, ale zamiast tego mamy tramwaj różnorodności i sprawy LGBT. To jest skandal – zaznacza rozmówca portalu Radia Maryja.

Wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do afery reprywatyzacyjnej, wskazuje, że „doszło do sytuacji absurdalnej”, w której miasto nie chce przyjąć swojej własności.

– Walczę w sądach z miastem o to, aby kamienice wróciły do miasta, czyli miasto stoi po stronie ludzi z mafii reprywatyzacyjnych de facto w sądach. Walczę o to, żeby miasto przejęło kamienice, a miasto mówi, że tych kamienic nie chce. To kuriozum, absurd. Przykro, że ludzie w Warszawie swoimi decyzjami pozwolili na to, żeby dalej ten fatalny obraz miasta trwał – mówi.

Minister Patyk Jaki zauważa, że prezydentura świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego w Warszawie „będzie się kojarzyła przede wszystkim z Muzeum Powstania Warszawskiego i z Powstaniem Warszawskim, mimo że zrobił wiele więcej”.

– A prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie się kojarzyła z LGBT – to będzie jej symbol. Coś nieprawdopodobnego. Przykro mi, ale ostrzegałem, że jeśli zostanie wybrany Rafał Trzaskowski, to będzie gorzej niż z Hanną Gronkiewicz-Waltz, bo ideologia będzie na pierwszym planie, a jakość życia warszawiaków spadnie na kolejny plan. Jest to też ostrzeżenie dla wszystkich Polaków, dlatego że jeżeli Platforma Obywatelska wygra wybory, to okaże się, że taki plan LGBT może być wprowadzany we wszystkich szkołach w Polsce – podkreśla.

Rozmówca portalu Radia Maryja wskazuje, że „może to wynikać z cynicznej gry politycznej, ale też z tego, jacy są ludzie obecnego obozu III RP, którzy chcą wprowadzać rewolucje obyczajową, walczyć z Kościołem, tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi”.

– Chcą zrobić z Polską to samo, co zrobiono z Hiszpanią czy Irlandią, tzn. rozpocząć taki blitzkrieg cywilizacyjny. Na to nigdy w życiu nie możemy się zgodzić. Musimy bronić naszej polskiej tradycji, patriotyzmu, Kościoła. To są dla nas najważniejsze zasady i wartości i to, co zaczęło się w Warszawie, musi się tam skończyć. Nie można doprowadzić do tego, żeby takie rzeczy działy się w całej Polsce – mówi minister Patryk Jaki.

RIRM

drukuj