fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wyślij pączka do Afryki

„Podaruj dzieciom szkołę” to hasło tegorocznej edycji programu „Wyślij pączka do Afryki”. Akcję po raz siódmy w tłusty czwartek organizuje Fundacja Kapucyni i Misje.

„Wyślij pączka do Afryki” to akcja, która ma na celu wsparcie projektów braci misjonarzy kapucynów pracujących w RPA oraz Czadzie.

– Mamy wiele projektów edukacyjnych. Kontynuujemy dożywianie dzieci osieroconych, ale też bracia misjonarze stworzyli tam z siostrami szkołę dla dziewcząt, które przez trzy lata uczą się krawiectwa, zdobędą zawód. Jeden z misjonarzy będzie przygotowywał wielofunkcyjny plac zabaw– mówi brat Jerzy Steliga.

Pączki można wysyłać wirtualnie. Wystarczy wejść na stronę www.paczek.kapucyni.pl.

– W okresie tłustego czwartku, karnawału, jak i Wielkiego Postu zachęcamy ludzi dobrej woli, żeby wpłacali pieniążki na nasze konto – dodaje brat Jerzy Steliga.

Można je także kupić na kiermaszach misyjnych organizowanych między innymi przez szkoły i przedszkola.

– Sprawiając sobie przyjemność, kupując coś słodkiego, posyłamy cząstkę dobra dalej – podkreśla Danuta Jyż-Kuroś.

Uczniowie bardzo chętnie angażują się w to przedsięwzięcie.

– Chcę pomóc dzieciom biednym w Afryce, które głodują, potrzebują pomocy – zaznacza Dominika.

– Potrzebują szkół, a ich szkoły są płatne. Mają bardzo mało tych szkół, a myślę, że każdemu należy się edukacja i wykształcenie – mówi Asia.

W ubiegłym roku bracia kapucyni zebrali ponad pół miliona złotych. W tym roku mają w planach realizację piętnastu projektów na łączną kwotę 400 tysięcy złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj